Brunėjaus antrasis užsienio reikalų ministras Erywanas Pehinas Yusofas ir ASEAN generalinis sekretorius Limas Jockas Hoi „rytoj ryte susitiks su vyriausiuoju vadu“, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė anonimu pageidavęs likti Mianmaro aukšto rango pareigūnas.

Chuntos spaudos tarnyba ketvirtadienį pažadėjo žurnalistams paskelbti daugiau informacijos apie susitikimą.

Mianmarą tebekrečia sumaištis po vasario 1-ąją kariškių įvykdyto perversmo, kai buvo nuversta civilinė lyderė Aung San Suu Kyi ir jos vadovauta Nacionalinės demokratijos lygos (NLD) vyriausybė.

Pasak vietos stebėjimo organizacijos, per brutalų chuntos susidorojimą su disidentais žuvo jau daugiau nei 800 žmonių.

ASEAN vadovauja pastangoms išspręsti krizę diplomatinėmis priemonėmis, tačiau vidaus kovos bloke trukdo siekti pažangos šia kryptimi.

Lieka neaišku, ar ASEAN pasiuntiniai susitiks su šešėlinės vyriausybės, kurią suformavo nuversti įstatymų leidėjai, daugiausia iš NLD, nariais, siekiančiais mobilizuoti perversmo priešininkus.

Chuntos lyderis Minas Aungas Hlaingas balandį aptarė krizę per susitikimą su 10 valstybių bloko lyderiais. Tai buvo pirmoji chuntos lyderio užsienio kelionė po valdžios užgrobimo.

Lyderiai tuomet paskelbė pareiškimą dėl „penkių punktų sutarimo“, kuriuo paragino „nedelsiant nutraukti smurtą“ ir surengti regioninio specialiojo pasiuntinio vizitą.

Tačiau Minas Aungas Hlaingas vėlesniame televizijos interviu teigė, kad Mianmaras nepasirengęs priimti plano, ir visoje šalyje tęsiasi smurtas.

Mianmaro chunta valdžios užgrobimą teisina tuo, kad esą per lapkritį įvykusius rinkimus būta plataus masto sukčiavimo. Tą balsavimą triuškinamai laimėjo NLD.