Šioje Vakarų Afrikos šalyje įvyksta daug su nedidelio masto aukso gavyba, Ganoje vadinamos terminu galamsey, susijusių nelaimingų atsitikimų, o prezidentas Nana Akufo-Addo pažadėjo kovoti su šia veikla, siekdamas apriboti aplinkai daromą žalą.

Vėliausias incidentas Talensio rajono atokioje Gbanės kasybos vietovėje Aukštutiniame Rytų regione, esančiame šalia sienos su Burkina Fasu, įvyko vėlai pirmadienį per liūtį, pranešė policija.

„Antradienį pradėjome savo gelbėjimo operaciją ir iki ketvirtadienio sugebėjome ištraukti devynis kūnus“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas Davidas Fianko-Okyere.

„Įtariame, kad apačioje yra palaidoti dar trys kūnai, todėl darome viską, kad juos ištrauktume – žuvusius ar gyvus“, – pažymėjo jis.

Anot liudininko Yakubu Musah, kasykla įgriuvo lietui užlijus požeminę ertmę.

„Čia po žeme yra maždaug dvi ar daugiau skirtingų šachtų, kurias jungia tik vienas tunelis“, – sakė Y. Musah.

„Kai esi apačioje, labai sunku pasakyti, kas vyksta išorėje, todėl esu tikras, kad jie nė nežinojo, kad lijo. Nemanau, kad kažkas liko gyvas“, – pridūrė vyras.

Aukštutinio Rytų regiono ministras Stephenas Yakubu nurodė, kad ši kasykla buvo įregistruota ir veikė teisėtai.

„Įtariame, kad lietūs susilpnino šachtos pamatus“, – sakė S. Yakubu ir pridūrė, kad nelaimės priežastis tirs valstybinis komitetas.

Per kitą, praėjusią savaitę šalies pietuose įvykusį incidentą įgriuvus nelegaliai aukso kasyklai žuvo trys žmonės.

Gana yra antra pagal iškasamo aukso kiekį Afrikos valstybė; aukso, kitų mineralų ir naftos eksportas sudaro jos ekonomikos pagrindą.