Antradienį teismui pradėjus nagrinėti 41 metų S. Latypovo bylą dėl kelių su protestais susijusių kaltinimų, aktyvistas rašikliu dūrė sau į gerklę. Minsko režimo kritikai sako, kad šie kaltinimai, už kuriuos S. Latypovui gresia iki 10 metų nelaisvės, yra dalis valdžios pastangų nuslopinti politinę opoziciją.

Centras „Viasna“, remdamasis S. Latypovo artimaisiais, informavo, kad aktyvistas buvo sugrąžintas į kalėjimą, o šeimai buvo leista perduoti jam siuntinį.

S. Latypovas buvo sulaikytas pernai rugsėjį, kai pareikalavo, kad prisistatytų jėgos struktūrų pareigūnai, atvykę uždažyti piešinio ant sienos daugiabučio kieme, kurį opozicija praminė „Permainų aikšte“.

Nuo to laiko S. Latypovas buvo už grotų, o antradienį teismas pradėjo nagrinėti jo bylą dėl kelių kaltinimų, įskaitant protesto simbolių kūrimą ir pasipriešinimą teisėsaugininkams.

Kaip informavo „Viasna“, teisme pasirodęs S. Latypavas turėjo mėlynių ir patinimų, o po savo tėvo apklausos jis atsistojo ant suoliuko teisiamųjų narve, kad sargybiniai jo nepasiektų, ir daiktu, panašiu į rašiklį, bandė persirėžti gerklę.

Po pernai rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais, Baltarusiją kelis mėnesius purtė beprecedenčiai masiniai protestai. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.

Minsko režimas ėmėsi brutalių priemonių protestų judėjimui nuslopinti. Buvo sulaikyta tūkstančiai žmonių, keli protestuotojai žuvo, o visi pagrindiniai A. Lukašenkos oponentai buvo įkalinti ar priversti pasitraukti į užsienį.

Daugiau kaip 400 protestuotojų buvo skirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Praėjusį mėnesį kalėjime šalies rytuose neaiškiomis aplinkybėmis mirė 50-metis politinis aktyvistas Vitoldas Ašurokas. Tuojau po jo mirties buvo paskelbta, kad vyras mirė „sustojus širdžiai“.

A. Lukašenka išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą, gegužės 23 dieną įsakęs pasiųsti naikintuvą perimti iš Atėnų į Vilnių skridusio oro bendrovės „Ryanair“ lėktuvo, kuriuo skrido opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius bei jo draugė, Vilniuje studijuojanti Rusijos pilietė Sofija Sapega. Orlaiviui nutūpus Minske, jie abu buvo sulaikyti.

Dėl priverstinio lainerio nutupdymo Europos Sąjungos valstybės uždarė savo oro erdvę Baltarusijos orlaiviams ir paragino oro bendroves neberengti skrydžių virš šalies teritorijos.