„Viliuosi, kad taip nenutiks, bet jei mums teks rinktis tarp santykių su mūsų gerais draugais Jungtinėmis Valstijomis ir priešinimosi Iranui, rinksimės Irano keliamos grėsmės pašalinimą“, – sakė premjeras, kurį cituoja dienraštis „The Times of Israel“.

Anot B. Netanyahu, žydų valstybė dės visas pastangas pažaboti Irano branduolinę grėsmę, net jei ji nebus tiesiogiai nukreipta prieš Izraelį.

„Irano bandymai įgyti branduolinių ginklų kelia realią grėsmę“, – pabrėžė jis.

Savo ruožtu naujasis Izraelio žvalgybos agentūros „Mossad“ vadovas Davidas Barnea (Davidas Barnėja) pareiškė, kad Iranas deda pastangas „įgyvendinti savo svajonę – įgyti atominę bombą“, nepaisydamas derybų, kuriose ieškoma būdų išgelbėti svarbų tarptautinį susitarimą dėl šiitiškos respublikos branduolinės programos.

„Susiduriame su didžiuliais iššūkiais mūsų saugumui, kurių smaigalyje stovi Iranas. Tai reikia pasakyti garsiai ir aiškiai: Iranas netgi šiuo metu deda pastangas įgyvendinti savo branduolinę svajonę“, – sakė D. Barnea.

Kiek anksčiau gynybos ministras Benny Gantzas interviu televizijai „Fox News“ pareiškė, kad Izraelis turi turėti galimybę savarankiškai apsisaugoti nuo Irano branduolinės grėsmės.

„Jei pasaulis iš anksto juos sustabdys, bus labai gerai. Jei ne – turime veikti savarankiškai, turime patys apsiginti“, – kalbėjo jis.

B. Gantzas paaiškino, kad Izraelis koreguoja galimų smūgių Irano branduoliniams objektams planus. Pasak „Fox News“, Izraelis identifikavo daugybę taikinių Irane, kuriems smogus Teheranui būtų sunkiau pasigaminti branduolinę bombą.

Pagal Irano ir galingųjų pasaulio valstybių 2015 metų susitarimą dėl Teherano branduolinės programos apribojimo mainais į sankcijų sušvelninimą Teheranas turi urano sodrinimą apriboti 3,67 proc., bet sausį šią ribą vienašališkai padidino iki 20 procentų.

Bendruoju visapusišku veiksmų planu (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA) vadinamas susitarimas pakibo ant plauko, kai 2018 metais iš jo pasitraukė tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Reaguodamas Teheranas palaipsniui liovėsi vykdyti kai kuriuos savo įsipareigojimus pagal JCPOA.