Teisės aktui pritarta per pirmąjį iš trijų numatytų svarstymų, sakoma žemųjų parlamento rūmų pranešime.

Jis, kaip skelbiama, paveiks tokias interneto kompanijas, kurių paslaugomis Rusijoje kasdien naudojasi daugiau kaip 500 tūkst. žmonių.

Už įstatymo nesilaikymą grės bausmės, įskaitant draudimą minėtoms kompanijoms reklamuoti savo paslaugas, imti už jas kokias nors rinkliavas bei dalinį ar visišką jų veiklos šalies teritorijoje blokavimą.

Rusija pastaraisiais mėnesiais didina pastangas kontroliuoti interneto platformas, įskaitant „Facebook“, „Twitter“ ir „YouTube“, prezidentui Vladimirui Putinui teigiant, kad didžiosios technologijų kompanijos tapo tokios įtakingos, kad pradėjo „konkuruoti“ su suvereniomis valstybėmis.

Šalyje rugsėjo mėnesį įvyks parlamento rinkimai.

Ribojimo priemonės kelia nerimą Kremliaus kritikams, kurie baiminasi, kad taip siekiama nutildyti opozicijos balsus.

Sausį Rusijos valdžios institucijos apkaltino užsienio socialinių tinklų platformas kišantis į šalies vidaus reikalus, nes šios neištrynė įrašų, kuriuose žmonės buvo raginami dalyvauti protestuose, skirtuose palaikyti įkalintą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną.

Valstybinė ryšių priežiūros agentūra kovą sulėtino „Twitter“ veikimo spartą, nes apkaltino šią platformą negebėjus ištrinti turinio, susijusio su vaikų pornografija ir narkotinių medžiagų vartojimu.

Socialinis tinklas „Twitter“ tuo metu teigė esąs „sunerimęs dėl vis dažnėjančių bandymų blokuoti ir pažaboti viešas diskusijas internete“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)