Kaip informuoja portalas newsru.co.il, nuo antradienio izraeliečiams nebereikalingi vadinamieji žalieji pasai, liudijantys, kad asmuo paskiepytas nuo koronaviruso ar persirgęs COVID-19. Tai reiškia, kad skiepyti ir neskiepyti asmenys galės naudotis vienodomis teisėmis.

Taip pat atšaukimas vadinamasis violetinis standartas – normatyvai, reglamentuojantys įstaigų veiklą.

Anot portalo, lieka galioti vienintelis apribojimas – reikalavimas dėvėti kaukes uždarose ir visuomeninėse patalpose. Kaip rašo dienraštis „The Times of Israel“, šis reikalavimas artimiausiu metu taip pat turėtų būti atšauktas.

Toliau bus draudžiama atvykti į šalį virtinės valstybių, tarp jų Rusijos, vis dar esančios „raudonajame sąraše“, piliečiams. Šis draudimas galios iki birželio 30 dienos. Turima dviguba pilietybė nesuteikia teisės apeiti šį draudimą.

Į Izraelį atvykę kitų šalių piliečiai turės atlikti COVID-19 testą, taip pat turės pateikti ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo atliktą testą.

Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, gegužės 29-ąją šalyje užregistruota 12 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, gegužės 30 dieną – keturi atvejai.

Šalyje nuo COVID-19 pilnai paskiepyti per 70 proc. gyventojų. Artimiausiu metu vyriausybė ruošiasi uždegti žalią šviesą skiepyti nuo pandeminio koronaviruso vaikus nuo 12 metų amžiaus.

Per pandemiją Izraelyje buvo triskart įvestas skirtingo griežtumo karantinas. Šalyje užregistruota iš viso 839,4 tūkst. COVID-19 atvejų, 6,4 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.