„Ji atrodo žvali ir sveika. Remiantis jos žodžiais, nuo sulaikymo iki dabar jokio fizinio smurto ji nepatyrė“, – pranešė advokatas Aliaksandras Filanovičius naujienų agentūrai „Interfax“ penktadienį.

Pasak jo, S. Sapega „nepraranda geros nuotaikos ir tikisi, kad situacija bus kuo greičiau išspręsta“.

Anksčiau penktadienį A. Filanovičius „Interfax“ sakė, kad iki šiol nebuvo gavęs dokumentų dėl jos sulaikymo.

Penktadienį Minsko teismas atsisakė patenkinti skundą dėl S. Sapegos sulaikymo, o jos advokatas sakė, kad apskundė šį teismo sprendimą.

„Pagal Baudžiamojo proceso kodeksą Minsko miesto teismas šį skundą turi išnagrinėti per tris dienas“, – paaiškino A. Filanovičius.

Rusijos ambasadorius Baltarusijoje Jevgenijus Lukjanovas savo ruožtu sakė, kad teikia konsulinę paramą S. Sapegai, palaiko ryšius su jos artimaisiais, o kitą savaitę ją turi aplankyti konsulas.

S. Sapega sekmadienį buvo sulaikyta drauge su buvusiu baltarusių opozicijos informacinio kanalo „Nexta“ redaktoriumi Ramanu Pratasevičiumi, Minske priverstinai nutupdžius airių bendrovės „Ryanair“ keleivinį lėktuvą, skridusį iš Atėnų į Vilnių.

Nurodoma, kad S. Sapega sulaikyta dėl įtarimų 2020 metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais įvykdžius nusikaltimų, apibrėžtų keliuose Baltarusijos baudžiamojo kodekso straipsniuose. Minskas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame S. Sapega sako, kad redagavo „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Pasak Baltarusijos žmogaus teisių centro „Viasna“, S. Sapegai buvo pareikšti kaltinimai dėl „nesantaikos kurstymo“.

Pernai opozicijos informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjus R. Pratasevičių ir jo 22 metų bičiulį Sciapaną Pucilą Minskas įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.

R. Pratasevičius kaltinamas byloje dėl „masinių neramumų“. Jo advokatė Inesa Alenskaja ketvirtadienį pranešė, kad jai pavyko susitikti su savo klientu, tačiau sakė negalinti informuoti, kur būtent jis laikomas ir koks yra jo statusas.

Ji nurodė, kad R. Pratasevičius „gyvas ir sveikas“.

Po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais, Baltarusiją buvo kelis mėnesius apėmę beprecedenčiai masiniai protestai. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.