Premjerė Kaja Kallas per vyriausybės spaudos konferenciją pranešė, jog „Belavia“ lėktuvams uždraudžiama nusileisti Estijos oro uostams.

Pasak jos, tokį sprendimą Estijos vyriausybė įformins ketvirtadienio popietę.

„Mes nesame autokratinė valstybė. Mūsų sprendimai įforminami vadovaujantis teisinės valstybės principais“, – sakė premjerė.

Anksčiau analogiškus sprendimus jau yra priėmusios Lietuva, Latvija, Ukraina, Lenkija, Čekija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Švedija, Suomija.

Europos Sąjungos lyderiai šios savaitės paragino ES Tarybą imtis būtinų priemonių, kad būtų nutrauktas Europos oro susisiekimas su Baltarusija, reaguodami į savaitgalį priverstinai, panaudojant naikintuvą, Minske nutupdytą „Ryanair“ keleivinį orlaivį, skridusį iš Atėnų į Vilnių.

Vakarų demokratijų lyderiai kaltina Minsko režimą užgrobus Europos lėktuvą ir vadina šį veiksmą „valstybiniu terorizmu“. Minskas teisinasi, kad reagavo į pranešimą apie orlaivyje esą paslėptą bombą.

Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija (ICAO) ketvirtadienį rengia skubų susitikimą Baltarusijos klausimui aptarti, didžiosioms Vakarų valstybėms Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje paraginus šią organizaciją ištirti priverstinį Europos keleivinio lėktuvo nutupdymą Minske ir baltarusių opozicijos aktyvisto sulaikymą.