Toks raginimas paskelbtas viešosios nuomonės apklausoms rodant, jog dauguma japonų nenori, kad jų šalyje šią vasarą vyktų olimpinės žaidynės, ir garsiems verslo lyderiams pastarosiomis savaitėms reiškiant susirūpinimą.

Tačiau organizatoriai tikina, kad griežtos kontrolės priemonės, įskaitant reguliarų atletų testavimą ir draudimą atvykti sporto aistruoliams iš užsienio, užtikrins žaidynių – ir japonų – saugumą.

Dienraščio „Asahi Shimbun“ redakciniame straipsnyje Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide Suga paragintas „ramiai ir objektyviai įvertinti situaciją ir priimti sprendimą atšaukti šios vasaros olimpiadą“.

Leidinio nuomone, „negalima rizikuoti“ rengiant žaidynes, nepaisant organizatorių patikinimų, kad jos bus saugios.

Laikraštis taip pat apkaltino Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) lyderius, įskaitant viceprezidentą Johną Coatesą, kad jie yra „įsitikinę savo teisumu“ ir „neina koja į koją“ su Japonijos visuomene.

Praėjusią savaitę paklaustas, ar olimpiada galėtų vykti net ir galiojant nepaprastajai padėčiai dėl koronaviruso grėsmės, J. Coatesas sakė, kad „atsakymas yra tikrai taip“.

Tokijuje ir kitose Japonijos dalyse šiuo metu galioja nepaprastoji padėtis, kuri šią savaitę turėtų būti pratęsta iki birželio 20-osios.

„Taip“ sakymas nepateikiant aiškaus pagrindo dar kartą parodo teisuolišką TOK įvaizdį“, – rašoma „Asahi Shimbun“ redakciniame straipsnyje.

Pastarosiomis savaitėmis prieštaravimų žaidynėms pareiškė ir dvi žymios Japonijos verslo asmenybės.

Investicijų milžinės „SoftBank Group“ vadovas Masayoshi Sonas sekmadienį tviteryje klausė: „Ar TOK turi teisę nuspręsti, ar jos (žaidynės) bus rengiamos, ar ne?“

„Jei pagalvotumėte, su kuo žmonės turi taikstytis, mes galime prarasti dar daugiau“, jei žaidynės įvyks, pridūrė jis.

Japonijoje įsikūrusios elektroninės prekybos bendrovės „Rakuten“ vadovas Hiroshi Mikitani olimpiadą anksčiau šį mėnesį pavadino „savižudybės misija“.

„Rizika pernelyg didelė ir... esu prieš Tokijo olimpiados rengimą šiais metais“, – sakė jis CNN.