„Pasiekėme savo tikslų, vykdydami operaciją“, – teigė B. Netanyahu ir pabrėžė, jog operacija prieš „Hamas“ ir „Islamo džihadą“ buvo itin sėkminga.

Gazos Ruože skubios pagalbos tarnybos penktadienį subombarduotame tunelyje rado penkis kūnus ir iš griuvėsių ištraukė apie 10 gyvų likusių žmonių, po to, kai Izraelis ketvirtadienį pranešė subombardavęs didžiąją dalį „Hamas“ grupuotės iškastų tunelių sistemos.

Gazos Ruožo civilinės gynybos vadovo pavaduotojas Raedas al-Dahshanas teigė, kad paieška griuvėsiuose tęsiama, išliekant tikimybei rasti daugiau kūnų.

„Civilinė gynyba kartu su Viešųjų darbų ir savivaldybių ministerija dirba, kad išvalytų griuvėsius“, – sakė jis.

„Dingusiųjų ir toliau ieškosime po griuvėsiais, – teigė R. al-Dahshanas. – Tačiau tai sunkus darbas ir mes neturime tam tinkamos sunkiosios įrangos, tad dauguma sužeistųjų miršta po nuolaužomis.“
Įskaičiavus iš griuvėsių ištrauktus kūnus, bendras nuo gegužės 10 d. per Izraelio antskrydžius žuvusių žmonių skaičius pasiekė 243, tarp jų – 66 vaikai, skelbia sveikatos apsaugos ministerija. „Hamas“ pranešė, kad tarp žuvusių yra ir grupuotės kovotojų.

Įsigaliojo paliaubos

Artimųjų Rytų konflikte naktį į penktadienį įsigaliojo paliaubos. Nuo 1.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku radikalūs palestiniečiai Gazos Ruože ir Izraelio kariuomenė turėjo nutraukti ugnį. Dėl to po 11 dienų intensyvių atakų ketvirtadienio vakarą susitarė abi pusės. Taip jos atsižvelgė į atitinkamą tarpininkavusio Egipto pasiūlymą.

Praėjus dviem valandoms nuo paliaubų pradžios nepranešta apie naujas raketų atakas prieš Izraelį iš Gzaos Ruožo. Ir Izraelio pajėgos laikėsi susitarimo.

Paliaubos yra vienpusiškos ir pradėtos be jokių išankstinių sąlygų, sakė Izraelio premjero Benyamino Netanuahu atstovas. Politinė vadovybė pabrėžė, kad tolesnius veiksmus lems realybė vietoje. Jei palestiniečiai tęs raketų atakas, paliaubos esą iš karto nustos galioti. Iš karto po to, kai Izraelis paskelbė pareiškimą dėl paliaubų, Izraelio pasienio vietovėse prie Gazos Ruožo gaudė pavojaus sirenos.

Nepaisant to, ir „Hamas“ pareiškė sutinkąs su netiesiogiai pasiektomis paliaubomis. „Paliaubos yra abipusės ir abipusiškai įsigalioja penktadienį 1.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku“, - pareiškė „Hamas“ lyderio Ismailo Haniyeho patarėjas Taheras al Nunas. „Ginkluotas palestiniečių pasipriešinimas laikysis jų tol, kol tai darys Izraelis“, - pridūrė jis.

Likus kelioms minutėms iki ugnies nutraukimo radikalūs palestiniečiai dar paleido raktų Izraelio kryptimi, Izraelio karinė aviacija apšaudė Gazos Ruožą. Apie naujas aukas kol kas nepranešama.