Šios sankcijos palies „Koksochimtrans“, „Mortransservis“, Jūrų gelbėjimo tarnybą ir Samaros šilumos ir elektros energijos fondą, o laivų sąraše – „Jurij Topčev“, „Vladislav Strižov“, „Baltijskij issledovatel“, „Akademik Čerskij“. Dokumente paaiškinama, kad ribojamosios priemonės įvedamos dėl dalyvavimo ne tik „Nord Stream 2“, bet ir „TurkStream“ projekte.

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas savo ruožtu pranešė, kad į sankcijų sąrašą bus įtraukti „dar devyni (Rusijos – red.) Jūrų gelbėjimo tarnybai priklausantys ar jos kontroliuojami laivai, kurie taip pat dalyvauja dujotiekio „Nord Stream 2“ statyboje“.

Kaip jau skelbta, prezidento Joe Bideno administracija informavo Kongresą nusprendusi netaikyti sankcijų šio projekto vystymo bendrovei „Nord Stream 2 AG“, kurios vienintelis akcininkas – Kremliaus kontroliuojamas „Gazprom“.

Ataskaitoje Kongresui Valstybės departamentas teigė, jog „Nord Stream 2 AG“ „pagal JAV įstatymus vykdo nesankcionuotą veiklą, tačiau nuspręsta neskelbti sankcijų nacionalinio saugumo sumetimais“.

55 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo vamzdynas klojamas greta nuo 2011-ųjų pabaigos veikiančio, tokio pat pajėgumo dujotiekio „Nord Stream“. Bendrovė „Nord Stream 2 AG“ praėjusį mėnesį skelbė, jog naujasis dujotiekis nuteistas 95 procentais.

Jo tiesimas Rusijos laivais atnaujintas vasario pradžioje, praėjus daugiau nei metams po to, kai rangovė iš Šveicarijos jį nutraukė dėl ankstesnės JAV administracijos paskelbtų sankcijų.