Abu Hatabų šeimos aštuoni vaikai ir dvi moterys žuvo per izraeliečių smūgį, sugriovusį triaukštį pastatą Šačio pabėgėlių stovykloje, nurodė šaltiniai sveikatos apsaugos tarnybose.

Uostamiestyje liepsnojo naftos rezervuaras

Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojų paleista raketa penktadienį pataikė į naftos rezervuarą Izraelio uostamiestyje Ašdode, sukeldama galingą sprogimą ir gaisrą, pranešė laikraštis „The Times of Israel“.

Po šio incidento pranešimų apie nukentėjusius arba žuvusius žmones kol kas nebuvo.

Izraelio kariškiai patvirtino, kad kilo gaisras, ir perspėjo, kad „tai neliks be atsako“.

Kariuomenės pranešime sakoma, kad Izraelio aviacija atsakydama smogė kelioms raketų leidimo vietoms Gazos Ruože ir dviem „Hamas“ „teroristinėms struktūroms“.

Per naktį – apie 200 raketų

Iš palestiniečių anklavo žydų valstybės link praeitą naktį buvo paleista apie 200 raketų, izraeliečių kariuomenės informaciją šeštadienį citavo laikraštis „Yedioth Ahronoth“.

Nurodoma, kad apie 30 šių raketų nukrito Gazos Ruožo teritorijoje, nepasiekusios Izraelio, o dar 100 numušė žydų valstybės oro erdvės sistema „Iron Dome“ (Geležinis kupolas).

Šeštadienio rytą apie oro pavojų perspėjančios raketos gaudė Aškelono uostamiestyje, Netiv Haasaros ir Jad Mordechajaus gyvenvietėse.

Ginkluotas konfliktas tarp Gazos Ruožo islamistų ir Izraelio tęsiasi nuo pirmadienio. Per šį laiką „Hamas“ ir kitų grupuočių kovotojai paleido į žydų valstybę apie 2 tūkst. raketų, o Izraelio pajėgos atakavo šimtus objektų palestiniečių anklave.

Per Izraelio atakas Gazos Ruože žuvo mažiausiai 126 palestiniečiai, įskaitant 34 vaikus. Izraelyje per raketų atakas žuvo septyni žmonės, tarp jų – du vaikai.