E. Belloni, jau anksčiau tapusi pirmąją moterimi, užėmusia svarbiausius postus Užsienio reikalų ministerijoje, vadovaus Saugumo žvalgybos departamentui (DIS) ir bus tiesiogiai atskaitinga vyriausybei, nurodoma išplatintame pranešime.

DIS atsakingas už žvalgybos ir saugumo reikalus šalies viduje ir užsienyje, taip pat kontržvalgybą ir kibernetinį saugumą.

E. Belloni dėmesio centre atsidūrė 2004 metais, kai buvo paskirta vadovauti Užsienio reikalų ministerijos krizių valdymo padaliniui. Ji buvo atsakinga už operacijas, susijusias su užsienyje per atakas ar stichines nelaimes sužeistais ar žuvusiais Italijos piliečiais. E. Belloni tapo pirmąja moterimi, užėmusia šį postą, ir ėjo šias pareigas ketverius metus.

Šis padalinys taip pat spręsdavo krizes, susijusias su žmonių pagrobimais. Vadovaujant E. Belloni buvo išlaisvintas Afganistane pagrobtas dienraščio „La Repubblica“ korespondentas Daniele Mastrogiacomo.

E. Belloni taip pat koordinavo italų paieškos operaciją po pražūtingo 2004-ųjų cunamio Tailande.

1958 metais Romoje gimusi E. Belloni 1985-aisiais atėjo dirbti į Užsienio reikalų ministeriją ir užėmė postus šalies diplomatinėse atstovybėse Vienoje bei Bratislavoje.

Pastaruoju metu ji ėjo URM generalinio sekretoriaus pareigas – tai aukščiausias postas, kurį ministerijoje gali užimti karjeros diplomatas. E. Belloni tapo pirmąja moterimi, paskirta į šį postą.