Kaltinamajam Ilnazui Galiavijevui „pareikšti kaltinimai [nužudymu]; jis savo kaltę visiškai pripažino“, teisme sakė vienas tyrėjas.

Antradienį 19-metis I. Galiavijevas pradėjo šaudyti į moksleivius ir mokytojus Tatarstano respublikos sostinėje veikiančioje 175-ojoje gimnazijoje, kurioje jis anksčiau mokėsi. Per šį išpuolį žuvo devyni žmonės – septyni vaikai ir dvi mokytojos, taip pat buvo sužeisti 20 vaikų ir trys suaugusieji.

Įtariamasis užpuolikas buvo sulaikytas iškart po šaudynių, o prokurorai trečiadienį paprašė suimti I. Galiavijevą dviem mėnesiams.

Teisėjui paklausus, ar jis neprieštarauja būti suimtas, I. Galiavijevas atsakė: „Ne.“

Paskui jis pareiškė sutinkąs su visais jam pareikštais kaltinimais, iš teismo salės pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

„Su viskuo sutinku“, – sakė kaltinamasis.

Antradienio šaudynės Kazanėje yra viena didžiausių pastaraisiais metais tokio pobūdžio nelaimių Rusijoje.

Gegužės 12-oji Tatarstane buvo paskelbta gedulo diena.

Šaudynės sukrėtė visą šalį ir paskatino prezidentą Vladimirą Putiną nurodyti peržiūrėti šalies ginklų kontrolės įstatymus.

Po išpuolio Rusijos žemųjų parlamento rūmų pirmininkas Viačeslavas Volodinas paragino įstatymų leidėjus kitą savaitę svarstyti įstatymo projektą dėl ginklų licencijų kontrolės griežtinimo.

Rusijoje šaudynių mokyklose pasitaiko palyginti retai, nes švietimo įstaigos paprastai gerai saugomos. Legaliai nusipirkti šaunamųjų ginklų taip pat nėra lengva, tačiau galima įregistruoti medžioklinius šautuvus.