„Izraelis nesiruošia paliauboms. Šiuo metu operacijos pabaigos datos nėra. Kai pasieksime visišką ramybę, galime apie tai kalbėti“, – per vizitą raketomis apšaudytame Aškelono mieste kalbėjo B. Gantzas; jo žodžius citavo dienraštis „The Times of Israel“.

„Nesiklausysime pamokslų, prieštaraujančių mūsų pareigai ginti Izraelio piliečius“, – pridūrė ministras.

Žydų valstybė anksčiau šią savaitę pradėjo suduoti smūgius taikiniams Gazos Ruože, atsakydama į raketų atakas prieš jos miestus.

Palestiniečių naujienų agentūros WAFA duomenimis, per izraeliečių atakas žuvo jau 35 žmonės, daugiau nei 200 buvo sužeisti. Tuo metu Palestinos Raudonasis Pusmėnulis pranešė apie 700 nukentėjusiuosius.

Naujausiais duomenimis, atsinaujinus smurtui žuvo šeši izraeliečiai.

Izraelio gynybos pajėgos (IDF) trečiadienį pranešė, kad nuo savaitės pradžios iš Gazos Ruožo į žydų valstybės teritoriją paleista daugiau nei 1 tūkst. raketų ir sviedinių.

EVT vadovas po pokalbio su Izraelio prezidentu ragina deeskaluoti padėtį

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis, telefonu pasikalbėjęs su Izraelio prezidentu Reuvenu Rivlinu, trečiadienį paragino izraeliečius ir palestiniečius sustabdyti kovas ir vengti civilių aukų.

„Labai susirūpinęs dėl pastarojo meto smurto suintensyvėjimo ir nesirenkamų taikinių. Prioritetas turėtų būti deeskalavimas ir nekaltų civilių aukų prevencija abiejose šalyse“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ch. Michelis.

Izraelis, reaguodamas į savo miestų apšaudymą raketomis, anksčiau šią savaitę pradėjo aviacijos smūgius Gazos Ruožui.

Kaip pranešė palestiniečių agentūra WAFA, per šiuos smūgius Gazos Ruože žuvo 35 žmonės, dar daugiau kaip 200 buvo sužeisti. Palestiniečių Raudonasis Pusmėnulis pranešė apie 700 sužeistųjų.

Izraelyje, naujausiais duomenimis, žuvo šeši žmonės. Izraelio armija trečiadienį pranešė, kad nuo savaitės pradžios į Izraelio teritoriją iš Gazos Ruožo buvo paleista daugiau kaip tūkstantis raketų ir sviedinių.