Po sekmadieninės vidudienio maldos „Regina Caeli“ Švč. Mergelės Marijos garbei pontifikas pasakė, kad „su ypatingu susirūpinimu stebi tai, kas vyksta Jeruzalėje“.

„Meldžiuosi, kad tai būtų susirinkimų, o ne smurtingų susirėmimų vieta, maldos ir taikos vieta, – sakė popiežius. – Raginu visus siekti bendrų sprendimų, kad šio šventojo miesto daugiareliginė ir daugiakultūrė tapatybė būtų gerbiama ir kad įsivyrautų brolybė. Smurtas tik skatina smurtą. Nutraukime šiuos susirėmimus.“

Įtampa Rytų Jeruzalėje dar labiau padidėjo, kai per savaitgalio susirėmimus tarp protestuotojų ir Izraelio saugumo pajėgų buvo sužeisti šimtai palestiniečių, o tai sukėlė viso pasaulio susirūpinimą.

Dabartinis smurto protrūkis šalia Al Aksos mečetės ir senamiesčio – o susirėmimai daugiausia kyla naktį – yra didžiausias nuo 2017 metų. Jį paskatino ne vienerius metus trunkančios žydų naujakurių pastangos perimti palestiniečių namus Rytų Jeruzalėje.

Popiežius sekmadienį taip pat kvietė melstis už išpuolio Kabule aukas. Čia šeštadienį įvykdytus sprogdinimus prie mokyklos pontifikas pavadino „nežmonišku veiksmu, dėl kurio žuvo daug iš mokyklos ėjusių mergaičių“.

„Pasimelskime už jas ir jų šeimas ir kad Dievas atneštų taiką Afganistanui“, – pareiškė popiežius.