Du trečdaliai iš 3 235 JAV atlikto tyrimo dalyvių gavo „Moderna“ vakciną, o vienas trečdalis – placebo.

Tyrimas parodė, kad vakcinos veiksmingumas yra 96 proc. ir kad preparatas iRNR-1273 bendrai buvo gerai toleruojamas; taip pat nenustatyta nieko, kas keltų rimtą susirūpinimą, nurodė kompanija.

Praėjus 14 dienų po pirmosios vakcinos dozės suleidimo testais buvo nustatyta 12 užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejų. Vėliau dalyviai buvo tikrinami vidutiniškai 35 dienos po antrosios dozės.

Kompanija nurodo, kad pašalinis poveikis buvo „nesunkus ar vidutinio sunkumo“ ir kad dažniausiai tai būdavo skausmas injekcijos vietoje. Po antrosios skiepo dozės tarp pašalinio poveikio apraiškų buvo „galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmai ir šaltkrėtis“, panašiai kaip ir paskiepytiems suaugusiesiems.

„Kol kas nenustatyta nieko, kas keltų rimtą susirūpinimą dėl saugumo“, – sakoma pranešime.

„Moderna“ nurodė, kad šiuo metu „diskutuoja su reguliuotojais apie potencialų savo paraiškų... pakoregavimą“ dėl leidimo naudoti vakciną šiai amžiaus grupei. Šiuo metu „Moderna“ vakcina tose šalyse, kuriose ją leista naudoti, yra patvirtinta 18 metų ir vyresniems žmonėms.

Pfizer“ ir „BioNTech“ jau kreipėsi dėl savo vakcinos patvirtinimo 12–15 metų paaugliams Jungtinėse Valstijose ir Europoje. Trečiadienį Kanada tapo pirmąja šalimi, leidusia naudoti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną šiai amžiaus grupei.

Paauglių vakcinavimas yra kitas žingsnis siekiant galiausiai suvaldyti pandemiją. „Moderna“ kovo mėnesį taip pat pradėjo savo vakcinos bandymus vaikų nuo pusės iki 11 metų amžiaus grupėje.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ antradienį paskelbė, kad rugsėjį Jungtinėse Valstijose tikisi pateikti paraišką dėl savo vakcinos naudojimo 2–11 metų amžiaus vaikams.

„Pfizer“ vykdomasis direktorius Albertas Bourla sakė, kad kompanija ketvirtą šių metų ketvirtį galėtų kreiptis dėl leidimo skiepyti 0,5–2 metų vaikus.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)