Manoma, kad tai pirmas žinomas atvejis, kai moteris pagimdė devynis gyvus kūdikius.

Penkios mergaitės, keturi berniukai ir jų motina jaučiasi gerai, nurodė Malio sveikatos apsaugos ministerija.

Devynetuko motinai, 25 metų Halimai Cisse, antradienį Maroke buvo atlikta cezario pjūvio operacija. Moteris buvo išsiųsta į kliniką Maroke, nes jai buvo reikalinga speciali priežiūra, nurodė Malio sveikatos apsaugos ministerija.

Trečiadienį naujienų agentūros AP žurnalistai privačioje Kasablankos klinikoje matė kelis iš šių naujagimių, gulinčius inkubatoriuose. Neonatologijos skyriaus medikai reguliariai tikrina naujagimių būklę.

Manyta, kad H. Cisse laukiasi septynetuko. Malio medikai vyriausybės nurodymu išsiuntė moterį gimdyti į Maroką, nes ligoninės Malyje, vienoje skurdžiausių pasaulio šalių, neturėjo tinkamos įrangos ir sąlygų užtikrinti reikiamą priežiūrą tokio išskirtinio daugiavaisio nėštumo metu.

Kasablanos klinikos vadovas Youssefas Alaoui Maroko valstybinei televizijai sakė, kad Malio medikai su jais susisiekė prieš maždaug pusantro mėnesio. Jie nesitikėjo devynetuko, sakė klinikos vadovas.

H. Cisse cezario pjūvio operacija atlikta 30-ą nėštumo savaitę. Šiuo metu gimdyvės, kuriai dėl smarkaus kraujavimo teko perpilti kraujo, būklė stabili, sakė Y. Alaoui.

Anot jo, H. Cisse pajutus sąrėmius, buvo nuspręsta daryti cezario pjūvio operaciją. Naujagimiai svėrė nuo 500 g iki kilogramo.

Guinnesso pasaulio rekordų knygos rengėjai trečiadienį naujienų agentūrai AP atsiųstame elektroniniame laiške nurodė, kad šiuo metu rekordu laikomi aštuoni vieno gimdymo metu gimę ir išgyvenę kūdikiai, ir pridūrė tikrinantys informaciją apie devynetuką Maroke.

Dabartinis rekordas priklauso amerikietei Nadyai Suleman, aštuonetuką pagimdžiusiai 2009 metais. Šeši berniukai ir dvi mergaitės gimė neišnešioti, bet visais kitais atžvilgiais sveiki.

Y. Alaoui naujienų agentūrai AP sakė, kad, jo žiniomis, H. Cisse nebuvo gydoma dėl nevaisingumo. Malio sveikatos apsaugos ministerija nepateikė daugiau jokios informacijos apie H. Cisse nėštumą ir gimdymą.

Londono Karaliaus koledžo reprodukcinės medicinos profesorius Yacoubas Khalafas sakė, kad tokie daugiavaisiai nėštumai būtų mažai tikėtini netaikant gydymo dėl nevaisingumo, ir pridūrė, kad jie yra labai rizikingi.

„Buvo labai didelė grėsmė motinai netekti gimdos ar gyvybės“, – sakė jis ir pridūrė: „Kūdikiai gali susidurti su fizinės ar protinės raidos sutrikimais, taip pat esama itin didelės cerebrinio paralyžiaus rizikos.“

Y. Khalafas paragino visame pasaulyje daugiau dėmesio skirti nevaisingumo gydymo stebėsenai ir rizikai bei kaštams, susijusiems su tokiais daugiavaisiais nėštumais.