Operacijos taikiniu tapo du įtariami mafijos klanai – Agrestų ir Giorgi šeimos, kilusios iš Kalabrijos, „Ndrangeta“ bastiono Italijos pietuose.

Kaip pranešama, 31 asmuo buvo sulaikytas dėl įtariamos narkotikų kontrabandos, pinigų plovimo ir „sistemingo“ mokesčių slėpimo Italijos picerijose ir Vokietijos restoranuose, nurodė pareigūnai.

Pagrindinis dėmesys skiriamas su prekyba narkotikais susijusiems nusikaltimams, ypač Italijos šiauriniame Pidmonto regione, Kalabrijoje Sardinijoje, taip pat Vokietijos Baden-Viurtemberge, nurodoma su mafija kovojančių tyrėjų pareiškime.

Operacijoje, kurią koordinuoja Italijos šiaurinio Turino miesto prokurorai, dalyvauja šimtai pareigūnų iš minėtų keturių šalių.

Per operaciją taip pat areštuota „daugelio milijonų eurų“ vertės turtas, pažymima pranešime, priduriant, kad papildomos informacijos bus paskelbta vėliau trečiadienį.

Piečiausiame Kalabrijos regione veikianti „Ndrangeta“ pranoko liūdniausiai pagarsėjusią Sicilijos nusikalstamą organizaciją „Cosa Nostra“ ir tapo įtakingiausiu Italijos mafijos klanu, o jo čiuptuvai yra nusidriekę toli už šalies ribų.

Apie „Ndrangeta“ veiklą Vokietijoje liudija 2007 metais šalia vienos picerijos Duisburgo mieste įvykdytos žudynės.

Šeši besivaržančių klanų nariai buvo nužudyti dėl ilgalaikės nesantaikos tarp šeimų iš Kalabrijos San Lukos miesto, kur veikia ir Giorgi šeima.