Po lėtos vakcinavimo kampanijos pradžios ES spartina imunizavimą, nes pastarosiomis savaitėmis vakcinų tiekimas 27 valstybių blokui padidėjo.

„Vakcinavimas įsibėgėja visoje ES: paskiepijimų skaičius ką tik viršijo 150 milijonų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė U. von der Leyen.

„Ketvirtadalis visų europiečių gavo savo pirmąją dozę. Turėsime pakankamai dozių, kad iki liepos paskiepytume 70 proc. ES suaugusiųjų“, – pridūrė ji.

Iki antradienio vidurdienio 25,1 proc. iš 446 mln. ES gyventojų gavo bent vieną skiepo dozę, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami oficialūs visų bloko šalių skaičiai.

AFP surinkti duomenys rodo, kad bent viena skiepo doze ES paskiepyta 112 mln. žmonių, sunaudota daugiau kaip 153,8 mln. dozių. Visiškai paskiepyta mažiausiai 41,9 mln. žmonių: 9,4 proc. visų gyventojų.

Didesnė vakcinavimo sparta reiškia, kad ES gali tikėtis iki liepos pabaigos paskiepyti 70 proc. iš 365 mln. savo suaugusių gyventojų.

Šis terminas buvo paankstintas dviem mėnesiais, pirmiausia dėl spartesnio „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos tiekimo. Šie skiepai sudaro didelę ES naudojamų skiepų dalį.

Neturtingesnėms šalims sunkiau

ES ėmėsi teisinių veiksmų prieš „AstraZeneca“, nepristačiusią visų žadėtų savo vakcinos dozių.

Blokas parėmė naują iRNR technologiją, kurią naudoja „BioNTech“ ir „Pfizer“, ir surengė derybas dėl papildomų 1,8 mlrd. šių kompanijų antros kartos vakcinos dozių. Antros kartos vakcina turi padėti kovoti su koronaviruso atmainomis, ja turi būti skiepijami vyresni vaikai, be to, kažkiek skiepų būtų eksportuojama į ES nepriklausančias šalis, kurioms reikia pagalbos.

Nors ES jau sparčiai vykdo savo skiepijimo programą, ji vis tiek atsilieka nuo tokių turtingų valstybių kaip JAV ir Jungtinė Karalystė.

Ir ES, ir JAV, ir JK pernai investavo lėšų, kad užsitikrintų potencialių vakcinų.

JAV jau visiškai paskiepijo 31,9 proc. savo gyventojų. JK šis skaičius yra 22,8 procento.

Pasaulyje pirmaujantis Izraelis visiškai paskiepijo 58,5 proc. savo palyginti nedidelės populiacijos.

Tačiau neturtingesnėms šalims sunku gauti skiepų savo gyventojams, nors pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) remiamą programą COVAX stengiamasi jas aprūpinti, pirmiausia – „AstraZeneca“ vakcina.

„AstraZeneca“ vakcinos dozių tiekimas iš Indijos, kur įsikūrusi didžiausia skiepų gamykla pasaulyje, sulėtėjo šiai valstybei grumiantis su didžiule pandemijos banga, šalies užsikrėtimo atvejų skaičių padidinusia iki daugiau nei 20 milijonų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)