Ši procedūra suteikia galimybę šalims, negalinčioms pačioms ištirti vakcinų veiksmingumo, greičiau suteikti leidimą naudoti šiuos preparatus, taip pat išplėsti dalijimosi vakcinomis schemą COVAX, padedančią apsirūpinti jomis neturtingoms valstybėms.

„Moderna“ vakcina yra jau penktasis preparatas, gavęs PSO patvirtinimą.

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) leidimą naudoti „Moderna“ vakciną suteikė dar gruodžio 18 dieną, o Europos vaistų agentūra (EVA) leidimą platinti Europos Sąjungos rinkoje paskelbė sausio 6-ąją.

PSO pranešime sakoma, kad jos Strateginės imunizacijos ekspertų patariamoji grupė (SAGE) nustatė, jog „Moderna“ vakcinos veiksmingumas yra 94,1 procento.

PSO taip pat yra leidusi naudoti ekstremalios padėties sąlygomis vakcinas nuo pandeminio koronaviruso, sukurtas bendrovių „Pfizer/BioNTech“, „AstraZeneca“; Indijos serumų instituto ir „Janssen“.

„Moderna“ ketvirtadienį pranešė planuojanti per 2022 metus pagaminti iki 3 mlrd. dozių savo vakcinos, užsitikrinusi naujų finansavimo įsipareigojimų, turinčių padidinti gamybą fabrikuose Europoje ir JAV.