Nelaimė įvyko Merone prie rabino Shimono Bar Yochai, II amžiaus talmudo išminčiaus, kapo, kur minėdami šventę „Lag BaOmer“ plūsta daugiausia žydai ultraortodoksai.

Pernai ši piligriminė kelionė buvo atšaukta dėl pandemijos, o šiemet turėjo būti džiugus įvykis šaliai, dėl sėkmingos vakcinavimo kampanijos jau atvėrusiai daugelį savo gyvenimo sričių.

Šiemetinė „Lag BaOmer“ buvo didžiausias viešas susibūrimas nuo pandemijos pradžios; buvo pranešimų, kad žmonių susirinko triskart daugiau nei leista.

Pradiniai pranešimai rodė, kad žmonės žuvo sugriuvus stadiono tribūnų daliai, bet vėliau gelbėtojai aukas susiejo su spūstimi.

„Įvykio vietoje turime 38 žuvusiuosius, bet ligoninėje jų yra daugiau“, – naujienų agentūrai AFP nurodė gelbėtojų tarnybos atstovas.

Tuo metu šaltinis Zivo ligoninėje AFP sakė, kad gydymo įstaiga sulaukė mažiausiai šešių aukų.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu įvykį pavadino „didele katastrofa“ ir sakė, jog „meldžiasi už sužeistuosius“.

Kariuomenė ir gelbėjimo tarnybos sužeistiesiems evakuoti atsiuntė sraigtasparnių.

Praėjus kelioms valandoms po tragedijos padarytose nuotraukose iš Merono matėsi sielvartaujanti žydų ultraortodoksų minia, ant žemės išsimėčiusios nuolaužos.

Kai kas uždegė žvakelių už aukas, kiti meldėsi prie sienos netoliese.

Izraelio žiniasklaida paskelbė ant žemės į eilę suguldytų lavonų plastikiniuose maišuose nuotrauką.

„Baisi katastrofa“

„Tai viena didžiausių tragedijų, kokią kada nors esu matęs“, – sakė įvykio vietoje buvęs Lazaras Hymanas iš savanoriškos gelbėjimo tarnybos „United Hatzalah“.

„Tokių dalykų nesu matęs nuo pat to laiko, kai pradėjau dirbti skubiosios medicinos srityje“, – pridūrė jis.

Yehuda Gottleibas, kuris buvo tarp pirmųjų į įvykio vietą atvykusių „United Hatzalah“ gelbėtojų, sakė matęs, kaip griūvant tribūnoms „dešimtys žmonių krito vieni ant kitų“.

„Daug jų... neteko sąmonės“, – sakė Y. Gottleibas.

Opozicijos lyderis Yairas Lapidas apgailestavo dėl „baisios katastrofos“ ir sakė, kad tai liūdna naktis šaliai.

Izraelyje nuo COVID-19 jau visiškai paskiepyta daugiau kaip pusė iš 9,3 mln. gyventojų, bet didelių viešų susibūrimų suvaržymai tebegalioja.

Valdžia prie Shimono Bar Yochai kapo leido susirinkti 10 tūkst. žmonių, bet organizatoriai sakė, kad daugiau kaip 650 užsakytų autobusų iš visos šalies suvažiavo 30 tūkst. maldininkų.

Judėjai ultraortodoksai visos pandemijos metu demonstruoja priešinimąsi vyriausybės taikomoms sveikatos apsaugos ir saugumo priemonėms.

Budėti per renginį buvo atsiųsta maždaug 5 tūkst. policininkų.

Kilus spūsčiai policija blokavo jos rajoną, kad minia dar labiau nedidėtų, o gelbėtojai ir saugumo pajėgų nariai išvedė gyvuosius ir identifikavo aukas.

Kai kurie sužeistieji kariniais sraigtasparniais buvo nuskraidinti į Tel Avivą ir Jeruzalę, sakė gelbėtojai.