FBK direktorius Ivanas Ždanovas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad teismas jiems uždraudė skelbti turinį internete, naudotis valstybine žiniasklaida, organizuoti protestus, dalyvauti rinkimuose ir naudotis lėšomis banke.

Anksčiau antradienį Maskvos miesto teismo spaudos tarnyba žurnalistus informavo, kad teisėjas sutiko FBK „uždrausti tam tikrą veiklą“, nepatikslindamas, kokia tai veikla, bylos nagrinėjimui vykstant už uždarų durų.

„Draudimų sąrašas nepateikiamas, kadangi byla svarstoma už uždarų durų, sprendimas neskelbiamas “, – pridūrė spaudos tarnyba.

A. Navalno organizacijos gali būti įtrauktos į ekstremistinių organizacijų sąrašą, joms gali būti uždrausta bet kokia veikla Rusijoje.

Rusija šiuo metu yra pripažinusi 33 organizacijas ekstremistinėmis. Tarp jų yra ir džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, grupuotė „al Qaeda“, Jehovos liudytojų religinė grupė.

Į šį sąrašą įtrauktoms organizacijoms draudžiama veikti Rusijoje, o už dalyvavimą jų veikloje gali laukti griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Pirmadienį Maskvos prokuratūra pranešė nurodžiusi A. Navalno regioniniams biurams nutraukti veiklą, kol teismas priims sprendimą dėl jos pateikto prašymo.

A. Navalno bendražygis Leonidas Volkovas išvakarės paskelbė prokuratūros prašymą uždrausti FBK ir Piliečių teisių gynimo fondui (FZPG) naudotis valstybės, savivaldybių ir kitomis žiniasklaidos priemonėmis, taip pat skelbti medžiagą internete, dalyvauti rinkimuose ir referendumuose; naudotis banko indėliais, išskyrus tuos, kurie naudojami atsiskaitymams, susijusiems su šių organizacijų ūkine veikla, atlyginant nuostolius (žalą), atsiradusius dėl jų veiksmų, mokant mokesčius, rinkliavas ar baudas ir atsiskaitant pagal darbo sutartis.

Regioniniai biurai pranešė nedelsiant stabdantys savo veiklą, kad apsaugotų savo darbuotojus ir šalininkus.

FBK tiria įtariamą aukšto rango pareigūnų korupciją ir skelbia savo tyrimų rezultatus dažnai platformoje „YouTube“ prie jų pridėdamas filmuotą medžiagą.

A. Navalno regioniniai biurai pritaria jo korupcijos tyrimams ir palaiko siūlomą balsavimo strategiją, raginant rinkėjus atiduoti balsus už tuos kandidatus, kurie turi didžiausią galimybę nugalėti Kremliui palankius savo varžovus.

44 metų opozicionierius buvo suimtas sausį, grįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur jis keletą mėnesių gydėsi dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Dėl to išpuolio A. Navalnas kaltina Kremlių, kuris jam metamus kaltinimus neigia.

Kremliaus kritikui buvo skirta pustrečių metų įkalinimo bausmė už lygtinio nuosprendžio sąlygų pažeidimus, kol jis gydėsi užsienyje. Ankstesnė lygtinė bausmė jam buvo paskirta 2014 metais byloje dėl grobstymo. Jis ir jo sąjungininkai šiuos kaltinimus vadina sufabrikuotais dėl politinių motyvų.

A. Navalnui sugrįžus į Rusiją valdžia didina spaudimą jo sąjungininkams, daugelis jo padėjėjų buvo privesti išvykti iš šalies arba jiems buvo skirtas namų areštas.