42 metų N. Zaghari-Ratcliffe praėjusį mėnesį stojo prieš teismą dėl jai pareikštų naujų kaltinimų – „propagandos prieš sistemą“, nors vos prieš savaitę ji buvo atlikusi kitą penkerių metų laisvės atėmimo bausmę už sąmokslą nuversti režimą. Moteris visus kaltinimus neigia.

N. Zaghari-Ratcliffe buvo teisiama už tai, kad „2009 metais dalyvavo mitinge priešais Irano ambasadą Londone“, pranešė moters advokatas Hojjatas Kermani.

Jai „skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė ir draudžiama metus išvykti iš šalies“, – sakė advokatas naujienų agentūrai AFP.

„Nuosprendis nėra galutinis, todėl mes jį apskųsime per įstatyme numatytą terminą – 20 dienų nuo šios dienos“, – kalbėjo jis.

N. Zaghari-Ratcliffe buvo sulaikyta 2016 metais, kai atvyko į Iraną atostogų. Tuo metu už brito ištekėjusi ir dukrą auginanti moteris dirbo projektų vadove žiniasklaidos organizacijos filantropiniame padalinyje „Thomson Reuters Foundation“.

Pastaruosius kelis mėnesius ji praleido namų arešto sąlygomis. Vėliau jai buvo nuimta apykojė ir tai jai suteikė daugiau laisvės judėti. Ji net galėjo aplankyti savo giminaičius Teherane.

H. Kermani pridūrė turintis vilties, kad „ji bus išteisinta per apeliaciją“.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį pasipiktino moteriai skirta nauja bausme.

„Nemanau, kad iš viso yra teisinga toliau kalinti Nazanin... Visų pirma, manau, neteisinga, kad ji iš viso yra ten“, – pareiškė britų premjeras ir pridūrė, kad Londonas „uoliai dirba“, siekdamas užtikrinti jos išlaisvinimą.

Užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas šį sprendimą pavadino „visiškai nežmonišku ir visiškai nepateisinamu“.

Pasak britų parlamentarės Tulipo Siddiqo, N. Zaghari-Ratcliffe yra „naudojamasi kaip derybų korta“.

Kalėjime jai nebuvo užtikrintos reikiamos higienos sąlygos, ji net galvojo apie savižudybę, pasakojo moters vyras.

Praėjusį mėnesį Richardas Ratcliffe'as naujienų agentūrai AFP sakė, kad bausmės laiką ji galėtų atlikti namų arešto sąlygomis savo tėvų namuose Teherane.

„Jeigu ją sugrąžins į kalėjimą – nesvarbu, kuriam laikui – tai jau tikrai blogas ženklas“, – sakė R. Ratcliffas. Pasak jo, tai rodytų, kad britų ir iraniečių derybos „žlugo“.