Per puolimą, dėl kurio kilo gaisras, „žuvo mažiausiai trys sirai, įskaitant du įgulos narius“, pareiškė SOHR vadovas Rami Abdelis Rahmanas.

Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio puolimas nuo prieš dešimtmetį įsiplieskusio karo pradžios.

Kas surengė puolimą, kol kas neaišku, nurodė organizacija.

„Mes nežinome, ar tai buvo izraeliečių puolimas“, – pareiškė R. Abdelis Rahmanas naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, jog „iraniečių tanklaivis atplaukė iš Irano ir buvo netoli Banijaso uosto.

Taip pat neaišku, ar per puolimą buvo panaudota bepilotė skraidyklė, ar raketa, pažymėjo SOHR.

Sirijos valstybinė naujienų agentūra SANA, remdamasi naftos ministerija, pranešė, jog „po, kaip manoma, bepilotės skraidyklės puolimo iš Libano vandenų pusės“ kilo gaisras, kuris vėliau buvo užgesintas.

JAV dienraštis „Wall Street Journal“ praėjusį mėnesį paskelbė straipsnį, kuriame, remdamasis JAV ir Artimųjų Rytų pareigūnais, nurodė, jog Izraelio taikiniais nuo 2019 metų pabaigos buvo tapę daugiau nei dešimt laivų, kurie plaukė į Siriją ir dauguma kurių gabeno iraniečių naftą.

Be to, nuo karo pradžios 2011 metais Izraelis surengė šimtus oro antskrydžių prieš taikinius Sirijoje, daugiausia prieš Damasko režimo sąjungininkus iš Irano, Libano judėjimą „Hezbollah“ ir Sirijos vyriausybės pajėgas.

Banijase veikia naftos perdirbimo gamykla. Uostamiestis yra režimo kontroliuojamoje Tartuso pakrantės provincijoje.

„Tai pirmasis tokio pobūdžio išpuolis prieš tanklaivį, tačiau į Banijaso terminalą buvo taikytasi praeityje“, – pareiškė R. Abdelis Rahmanas.

Pavyzdžiui, 2020 metų pradžioje Damaskas skelbė, jog narai prie jūroje nutiestų Banijaso naftos perdirbimo gamyklos vamzdynų buvo pritvirtinę sprogmenų, tačiau gamykla, nepaisant padarytos žalos, nenutraukė darbo.