Iki šeštadienio 20 val. 45 min. Lietuvos laiku 207 šalyse ir teritorijose buvo suleista mažiausiai 1 002 938 540 vakcinų dozių.

Daugiau kaip pusė, arba 58 proc., dozių buvo suleista trijose šalyse – Jungtinėse Valstijose (225,6 mln. dozių), Kinijoje (216,1 mln. dozių) ir Indijoje (138,4 mln. dozių).

Tačiau vertinant pagal paskiepytų gyventojų dalį, pirmauja Izraelis – pilnai paskiepyti beveik 60 proc. izraeliečių.

Antroje vietoje yra Jungtiniai Arabų Emyratai – čia bent viena vakcinos dozė suleista daugiau kaip 51 proc. gyventojų. Didžiojoje Britanijoje šis rodiklis siekia 49 proc., Jungtinėse Valstijose – 42 proc., Čilėje – 41 proc., Bahreine – 38 proc., o Urugvajuje – 32 procentus.

Europos Sąjungoje buvo suleista 128 mln. vakcinų dozių 21 proc. gyventojų.

Dvidešimt septynias valstybes vienijančiame bloke pirmauja Malta – šioje šalyje paskiepyta 47 proc. gyventojų. Antroje vietoje yra Vengrija, kurioje bent viena vakcinos dozė suleista 37 proc. gyventojų.

Tuo tarpu Vokietijoje vakcinuota tik 22,6 proc. gyventojų, Ispanijoje – 22,3 proc., Prancūzijoje – 20,5 proc., o Italijoje – 19,9 procento.

Įsibėgėjant skiepijimo programoms, visame pasaulyje suleistų vakcinų dozių skaičius per mažiau nei mėnesį dukart padidėjo.

Nors dauguma skurdžių šalių taip pat pradėjo skiepyti savo gyventojus ir už tai daugiausia turi dėkoti programai „Covax“, vakcinacija tebėra daugiausia didelių pajamų šalių privilegija. Dideles pajamas gaunančiose šalyse, kaip jas apibrėžia Pasaulio bankas, gyvena 16 proc. pasaulio gyventojų, tačiau jose suleista 47 proc. visų pasaulyje suleistų vakcinų dozių.

Tuo tarpu mažų pajamų šalims tenka vos 0,2 proc. visų iki šiol suleistų dozių.

Dvylika šalių dar nepradėjo įgyvendinti skiepijimo programų – septynios šalys Afrikoje (Tanzanija, Madagaskaras, Burkina Fasas, Čadas, Burundis, Centrinės Afrikos Respublika ir Eritrėja), trys Okeanijos šalys (Vanuatu, Samoa ir Kiribatis), viena Azijos šalis (Šiaurės Korėja) ir viena Karibų jūros regiono šalis (Haitis).

„AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, nepaisant sunkumų, su kuriais ji susiduria nuo tada, kai ją buvo leista naudoti, kol kas yra naudojama plačiausiai – šia vakcina žmonės skiepijami trijuose ketvirtadaliuose, arba 156-iose iš skiepijimą pradėjusių šalių ir teritorijų.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina naudojama 91 šalyje, arba 44 proc. visų skiepijimą pradėjusių šalių ir teritorijų. „Moderna“ sukurta vakcina žmonės skiepijami 46 šalyse (22 proc. visų šalių ir teritorijų), „Sinopharm“ vakcina naudojama mažiausiai 41 šalyje (20 proc.), „Sputnik V“ – mažiausiai 32 šalyse (15 proc.), o „Sinovac“ – mažiausiai 21 šalyje (10 proc.).