Dalinių sustiprinimas per bet kokį karių išvedimą yra „įprastas“ dalykas, aiškino K. McKenzie‘is. Jis teigė esąs tikras, kad karių išvedimas pavyks. Po to vykusioje spaudos konferencijoje generolas nepateikė duomenų apie papildomai siunčiamų kareivių skaičių. Pajėgų atitraukimo planai šiuo metu toliau rengiami, sakė jis.

JAV ir NATO partnerės gegužės pradžioje ketina pradėti pasitraukimą iš Afganistano ir užbaigti 20 metų besitęsiančią karinę misiją. Šiuo metu čia dar dislokuota 9 600 NATO karių iš 36 Aljanso valstybių, tarp jų – 2 500 amerikiečių.

Šalį paliks ir daugiau kaip 16 000 civilių darbuotojų. JAV kariuomenės duomenimis, pasitraukimas truks mažiausiai tris mėnesius.

K. McKenzie‘is pareiškė susirūpinimą, kad karių išvedimas leis radikaliam islamo Talibanui vėl išplėsti savo pozicijas. „Mane neramina afganų pajėgų gebėjimas išlaikyti teritoriją, kurioje jos dabar yra – be paramos, prie kurios jos daug metų yra pripratusios“, - sakė jis.

Tai žvalgybinė veikla, snaiperių pagalba ir kiti dalykai, kurie šiuo metu suteikia Afganistano kariuomenei pranašumą prieš Talibaną. „Viso to tada nebebus“, - pabrėžė generolas.

Talibanas šiuo metu turi 50 000 kovotojų ir yra skaitlingesnis nei buvo 2011-aisiais. Be to, jis kontroliuoja daugiau teritorijų nei prieš dešimt metų. Ypač abejotini būsimi Afganistano karinių oro pajėgų pajėgumai, kai neliks užsienio paramos vietoje.

JAV į Afganistaną įžengė po 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolių, kad sutriuškintų ekstremistų tinklą „Al Qaeda“ ir išvytų Talibaną. Į Afganistano saugumo pajėgų kūrimą buvo sukištos milijardinės sumos.
Apie karių išvedimą praėjusią savaitę paskelbė JAV prezidentas Joe Bidenas ir NATO partnerės.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)