Manoma, kad tai yra pirmasis toks incidentas, įvykęs maldos namuose Albanijoje. Šioje šalyje daugiau kaip pusė gyventojų laiko save musulmonais.

Policija informavo, jog sužeistieji buvo nugabenti į ligoninę, tačiau, kaip pranešama, nė vieno iš jų gyvybei negresia pavojus.

Po maždaug 14 val. 30 min. vietos (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku įvykusios atakos sulaikytas 34 metų įtariamasis, tačiau jo motyvai kol kas neaiškūs.

„Tikiuosi, kad tai yra ne teroro aktas, o nestabilaus asmens veiksmas“, – vietos žiniasklaidai sakė tos mečetės imamas Ahmedas Kalaja.

Vietos žiniasklaida skelbė, kad užpuolikas peiliu sužalojo netoliese esančios picerijos padavėją, o po to įsiveržė į mečetę, bet policija kol kas nepatvirtino šios informacijos.

Plačiai paplitusi religinė praktika į Albaniją sugrįžo tik praėjusio amžiaus 10-e dešimtmetyje, po to, kai 1967 metais diktatorius Enveras Hoxha (Enveras Hodža) paskelbė Albaniją pirmąja pasaulyje ateistine valstybe. Jo valdymo metais, iki režimo žlugimo 1990-aisiais, kunigai ir imamai buvo persekiojami, kalinami ir baudžiami mirties bausme, o šventovės – lyginamos su žeme.

Albanija yra laikoma tarpkonfesinės santarvės pavyzdžiu, kur bendruomenės mini vienos kitų šventes, dažnos santuokos tarp skirtingų religijų atstovų.