Šios teigiamos naujienos iš JAV – labiausiai nuo pandemijos nukentėjusios pasaulio valstybės – pasirodė švelninant karantiną keliose Europos valstybėse, o Naujajai Zelandijai ir Australijai atvėrus „kelionių burbulą“ be karantino reikalavimų.

Tačiau Indijoje per parą nustatoma rekordiškai daug užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir pareigūnai skuba skirti COVID-19 pacientams papildomų lovų ligoninėse bei užsitikrinti papildomą deguonies bei vaistų tiekimą.

Sekmadienį 1,3 mlrd. gyventojų turinčioje šalyje užfiksuotas rekordinis – 261,5 tūkst. – naujų atvejų skaičius.

Indija pagal bendrą užsikrėtusiųjų skaičių – 14,8 mln. – yra antra pasaulyje, o sveikatos apsaugos darbuotojai rengiasi tolesniam staigiam skaičiaus augimui, nes milijonai maldininkų dalyvauja svarbiame religiniame festivalyje, o per valstijų rinkimus vyksta didžiuliai mitingai.

Visame pasaulyje nuo COVID-19 jau mirė per 3 mln. žmonių, o užsikrėtimo atvejų jau yra mažiausiai 140 milijonų. Pandemija smarkiai paveikė pasaulio ekonomiką ir kasdienį žmonių gyvenimą.

Maždaug 130 mln. 18 metų ir vyresnių amerikiečių – 50,4 proc. šalies suaugusiųjų – dabar yra gavę bent vieną skiepo dozę, sekmadienį paskelbė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC).

JAV pagal gyventojų skiepijimą pirmauja pasaulyje, bet pastaruoju metu išaugus per parą užregistruojamų naujų COVID-19 atvejų skaičiui patarėjas pandemijos klausimais Anthony Fauci sekmadienį įspėjo, kad šalis tebėra „pavojingoje padėtyje“.

Baltųjų rūmų pastangos spartinti vakcinavimą susidūrė su kliūtimi sveikatos apsaugos pareigūnams paskelbus apie šešis atvejus, kai jaunoms „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytoms moterims susidarė kraujo krešulių.

Tačiau A. Fauci prognozavo, kad „Johnson & Johnson“ vakcina netrukus vėl bus pradėta naudoti, nors ir su galimais tam tikrais apribojimais.

„Raudosiu, apkabinsiu, bučiuosiu“

Australija ir Naujoji Zelandija pirmadienį galėjo pajusti normalaus gyvenimo skonį šalims atvėrus ilgai lauktą „kelionių burbulą“.

Praėjus daugiau nei metams po Naujosios Zelandijos sprendimo dėl pandemijos uždaryti sienas, Sidnėjaus oro uoste pagaliau susitiko ilgai nesimatę kai kurių šeimų nariai, o kiti žmonės rengėsi savo pirmiems skrydžiams.

„Šauksiu, raudosiu, apkabinsiu, bučiuosiu, [būsiu] laiminga – visos emocijos vienu metu“, – naujienų agentūrai AFP sakė 63 metų Denise O'Donoghue (Denis O'Donohju), rengdamasi lipti į savo lėktuvą.

Atvėrimas sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio abiejose šalyse; iš oro uostų rengiamos tiesioginės transliacijos, nuolat atnaujinama informacija apie skrydžius.

Ant žole apaugusio pylimo prie Velingtono oro uosto didžiulėmis raidėmis buvo užrašyta „SVEIKA ATVYKUSI, ŠEIMA“.

Vokietijoje nuotaikos buvo kitokios: šalis sekmadienį paminėjo 80 tūkst. nuo COVID-19 mirusių savo žmonių, tuo pačiu metu vykstant debatams dėl kanclerės Angelos Merkel vyriausybės priemonių pandemijai stabdyti.

59 metų Anita Schedel, nuo koronaviruso mirusio gydytojo našlė, per nacionalinį minėjimą kalbėjo apie kančias, patirtas matant, kaip jos vyras buvo paguldytas į ligoninę ir galiausiai mirė.

„Atvykęs į ligoninę vyras paskambino man ir pasakė: „Nesijaudink, aš gerose rankose. Vėl pasimatysime.“ Tai buvo jo paskutiniai žodžiai“, – sakė ji.

Portugalija leido „būtinoms kelionėms“ atnaujinti skrydžius į Didžiąją Britaniją ir Braziliją, taip pat iš šių šalių. Nuo pirmadienio Portugalijoje taip pat atidaromi restoranai, parduotuvių centrai, mokyklos ir universitetai.

Šveicarija irgi pradeda savaitę žingsniu įprasto gyvenimo link: restoranams ir barams leista aptarnauti klientus lauke, atidaromi kino teatrai, sporto įstaigos, vėl gali vykti nenuotolinės paskaitos universitetuose.

Izraelyje atsisakoma kaukių

Fidžyje užregistravus pirmą po vienų metų koronaviruso plitimo bendruomenėje atvejį, pareigūnai pirmadienį įveda griežtą karantiną dviejuose miestuose.

Ši Ramiojo vandenyno salų valstybė iš esmės suvaldė virusą griežtomis izoliacijos ir sienų kontrolės priemonėmis. 930 tūkst. gyventojų turinčiame Fidžyje iš viso užregistruota mažiau nei 100 COVID-19 atvejų ir tik du mirties atvejai.

Tuo metu izraeliečiai sekmadienį pirmą kartą po vienų pandemijos metų galėjo išeiti į gatves be kaukių. Šaliai sėkmingu vakcinavimu pavyko ištrūkti iš koronaviruso košmaro.

Vos prieš kelis mėnesius Izraelyje sergamumas buvo didžiausias pasaulyje, bet sudariusi kontraktą dėl didžiulio „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos dozių kiekio šalis suvaldė virusą.

„Labai keista, bet labai malonu“, – sakė 26 metų Eliana Gamulka, išlipusi iš autobuso netoli judrios Jeruzalės parduotuvių gatvės ir nusiėmusi kaukę.

„Nebegali apsimesti, kad ko nors nepažįsti“, – pajuokavo ji.