Tai jis sakė televizijos „Rossija 1“ laidai „Moskva. Kreml. Putin“, komentuodamas informaciją, kad vyriausybė siūlo iš anksto aptarti su užsienio partnerėmis Rusijos planus dėl nacionalinės kosminės stoties kūrimo.

Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ atstovai sakė, kad sprendimas dėl TKS likimo dar nepriimtas ir kad jis bus grindžiamas stoties techninės būklės analize.

„Turime su partnerėmis suderintą... stoties darbo terminą – 2024 metus. Po šio termino sprendimas bus priimtas remiantis stoties modulių technine būkle... ir mūsų planais dėl naujos kartos nacionalinės orbitinės tarnybinės stoties“, – nurodė „Roskosmos“.

Balandžio 12 dieną laikraštis „Moskovskij komsomolec“ pranešė, kad Rusijos vadovybė patvirtino sprendimą dėl nepriklausomos rusų orbitinės stoties kūrimo, bet naujienų agentūros „Interfax“ šaltinis balandžio 13-ąją sakė, kad projektas dar nepatvirtintas.

TKS eksploatavimo terminas baigsis 2024 metais. Anksčiau ne kartą pranešta apie galimybę TKS darbo laiką pratęsti iki 2030 metų.