„Noriu, kad susirinktume mes keturi [ir aptartume] saugumo situacijos Rytų Ukrainoje klausimą ir mūsų teritorijų deokupaciją“, – Ukrainos lyderis kalbėjo po susitikimo su E. Macronu Paryžiuje, A. Merkel prie derybų prisijungus vaizdo ryšiu.

V. Zelenskis taip pat pareiškė besitikintis, kad kitą savaitę bus atkurtos paliaubos jo šalies rytuose, kur Kijevui ištikimos pajėgos jau septynerius metus kovoja su Maskvos remiamais prorusiškais separatistais.

Paliaubos „iš pradžių buvo produktyvios, o tada, deja“, jos baigėsi, tačiau Kijevas tikisi jas atkurti po balandžio 19-ąją rengiamo Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderių patarėjų susitikimo, sakė V. Zelenskis.

„Matome padėties pablogėjimą: vien šiemet žuvo 30 Ukrainos karių“, – sakė jis ir nurodė, kad didžioji dalis šių karių gyvybių neteko nuo snaiperių ugnies.

„Neįmanoma į tai žiūrėti be ašarų ir siaubo“, – pridūrė Ukrainos lyderis.

Pastarosiomis savaitėmis tarp Maskvos ir Kijevo bei jos sąjungininkų Vakaruose dar labiau išaugo įtampa, atsinaujinus kautynėms tarp ukrainiečių kariuomenės ir prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje ir Rusijai ėmus telkti karius Ukrainos pasienyje ir okupuotame Kryme.