Pasak žydų valstybės pareigūnų, derybos Kipro vakariniame Pafo mieste bus pirmasis tokio pobūdžio susitikimas, dalyvaujant keturioms valstybėms, sieksiančioms suteikti postūmį savo strateginiams interesams regione.

Ministrai aptars ekonomikos ir saugumo klausimus, koronaviruso pandemiją ir galimus kelionių koridorius turizmui skatinti, ketvirtadienį paskelbė Izraelio užsienio reikalų ministerija.

Kipro užsienio reikalų ministerija pranešė, kad diplomatijos vadovai šeštadienį susitiks Pafe su prezidentu Niku Anastasiadžiu ir kad JAE delegacija dalyvaus susitikime vaizdo ryšiu.

Nikosija pažymėjo, jog per beprecedentes keturšales derybas bus „pasinaudota perspektyvomis, atsivėrusiomis“ po to, kai „neseniai buvo normalizuoti Izraelio ir Jungtinių Arabų Emyratų santykiai“.

JAE ir Izraelis pernai normalizavo dvišalius ryšius – tai buvo vienas iš keturių sandorių, pasiektų tarp žydų valstybės ir arabų šalių, tarpininkaujant Vašingtonui.

Derybos rengiamos tvyrant įtampai tarp Turkijos ir jos kaimynių dėl gamtinių dujų žvalgybos Viduržemio jūros rytuose.

Kipro URM nurodė, kad per susitikimus, be kita ko, bus aptarta „pandemija ir jos padariniai, ekonominis bendradarbiavimas, energetika [ir] turizmas“, siekiant „sutvirtinti taiką, stabilumą ir saugumą platesniame regione“.