„Susidaro įspūdis, kad Rusija daro viską, ką gali, kad išprovokuotų reakciją, – ARD televizijai sakė Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer. – Mes kartu su Ukraina nebūsime įtraukti į šį žaidimą.“

Tikėtina, kad NATO rugsėjį pasitrauks iš Afganistano

NATO veikiausiai prisijungs prie JAV ir visas pajėgas iš Afganistano išves jau rugsėjį, trečiadienį teigė Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer.

„Visada sakėme: kartu eisime pirmyn, kartu ir pasitrauksime“, – visuomeniniam transliuotojui ARD sakė A. Kramp-Karrenbauer.

„Esu už tvarkingą pasitraukimą ir todėl manau, kad mes šiandien dėl to sutarsime“, – tikino ji.

NATO šalių gynybos ir užsienio reikalų ministrai trečiadienį dalyvaus vaizdo konferencijoje, vyksiančioje po to, kai JAV paskelbė planuojančios išvesti karius iš Afganistano per 20-ąsias Rugsėjo 11-osios išpuolių metines.

JAV pareigūnas antradienį pranešė, kad prezidentas Joe Bidenas priėmė sprendimą iki šių metų pabaigos nutraukti du dešimtmečius besitęsiantį JAV įsitraukimą į karinį konfliktą Afganistane.

Šiuo metu JAV yra dislokavusios apie 2 500 karių Afganistane. Iš viso NATO misiją šioje šalyje sudaro 9 600 karių.

NATO sąjungininkės, įskaitant Vokietiją, laukė J. Bideno sprendimo dėl to, ar JAV laikysis gegužės 1 d. karių išvedimo termino, sutarto per buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Talibano derybas.

A. Kramp-Karrenbauer teigė, kad dabar svarbu „sinchronizuoti NATO planus su JAV planais“. Ji nepateikė tikslios datos, kada Vokietijos kariai galėtų pasitraukti iš Afganistano.