Noksvilio miesto policija socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad Austin Rytų vidurinėje mokykloje buvo pašauti keli žmonės, įskaitant policininką, o vėliau per vietos televiziją perskaitytame pareiškime informavo, kad vienas sužeistųjų mirė.

Pareigūnai sureagavo į pranešimus apie galbūt ginkluotą asmenį mokykloje, nurodė Noksvilio policijos departamentas (KPD).

"[Jiems] priartėjus prie to asmens buvo paleista šūvių. Bent viena kulka pataikė į KPD pareigūną, jis nuvežtas į Tenesio universiteto medicinos centrą dėl sužeidimų, kurie neturėtų kelti pavojaus gyvybei“, – sakoma pranešime.

„Įvykio vietoje buvo konstatuota vieno asmens mirtis, kitas vyras sulaikytas dėl tolesnio tyrimo“, – nurodė policija.

Miesto pareigūnai nurodė moksleivių šeimoms rinktis prie beisbolo stadiono netoli mokyklos.

„Mokyklos pastatas užimtas, moksleiviai, nesusiję su incidentu, išleisti pas savo šeimas“, – tviteryje parašė Nokso apygardos mokyklų inspektorius Bobas Thomasas.

Noksvilio merė Indya Kincannon ligoninėje aplankė sužeistą pareigūną, o lauke žurnalistams pasakė, kad jis yra geros nuotaikos.

„Jam viskas bus gerai. Padėkojau jam, kad rizikuodamas savo gyvybe gynė mokyklos moksleivius ir darbuotojus“, – sakė merė.

Po 13 gyvybių pareikalavusių 1999 metų balandžio šaudynių Kolumbaino vidurinėje Kolorado valstijoje Jungtines Valstijas persekioja tokie kruvini incidentai mokyklose.

Ketvirtadienį JAV prezidentas Joe Bidenas pristatė pasiūlymus ginklų kontrolei griežtinti. Smurtą panaudojant šaunamuosius ginklus prezidentas pavadino „epidemija“ ir „tarptautine gėda“.