Šis sprendimas suteiks Berlynui daugiau centralizuotų galių, nesutariant dėl karantino priemonių.

„Vokietija grumiasi su trečiąja [COVID-19] banga. Federalinė vyriausybė ir žemės sutarė papildyti nacionalinį teisės aktą“, – žurnalistams sakė kanclerės Angelos Merkel atstovė Ulrike Demmer.

„Siekiama sukurti vienodas nacionalines taisykles“, – sakė ji ir pridūrė, kad teisės akto pataisos bus pateiktos kabinetui antradienį.

Nors Vokietijoje nuo lapkričio mėnesio neveikia kultūros įstaigos, barai, restoranai ir kitos pramogų vietos, šaliai nesiseka pažaboti augančio sergamumo koronavirusine infekcija.

Šiuo metu dėl kovos su pandemija priemonių turi būti sprendžiama per Berlyno konsultacijas su žemėmis, kurios yra atsakingos už jų įgyvendinimą.

Tačiau regionų ir nacionalinė valdžia nesutaria dėl suvaržymų. A. Merkel ragina imtis griežtesnių karantino priemonių. Tuo metu kai kurie regionai ir miestai vienašališkai švelnina apribojimus.

Kol kas nematyti jokių konsensuso ženklų. U. Demmer patvirtino pranešimus, kad pirmadienį planuotos kanclerės derybos su žemių premjerais buvo atšauktos.

Iki šiol per tokius reguliarius susitikimus buvo sprendžiama dėl Vokietijos kovos su pandemija politikos, tačiau pastarosiomis savaitėmis juos temdė aršūs nesutarimai.

Kai kurios žemės atsisakė laikytis susitarimo atšaukti sprendimą sušvelninti suvaržymus tose vietovėse, kur sergamumas koronavirusine infekcija per savaitę viršija 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

U. Demmer sakė, kad teisės akto pakeitimai leis įvesti „avarinį stabdymą“ visos šalies mastu.

„Mūsų rastas sprendimas būtinas, nes „avarinis stabdymas“ taikomas labai įvairiais būdais“, – sakė ji.

Pastarąją savaitę dėl augančio sergamumo buvo vis garsiau raginama keisti minėtą teisės aktą, o sveikatos apsaugos pareigūnai penktadienį įspėjo, kad reikia nacionalinio karantino trečiai pandemijos bangai pažaboti.