„Jau patvirtinta, kad gegužę gausime 9 mln. dozių“, - sakė jis, pažymėdamas, kad balandį bus patiekta 5,5 mln. dozių. „Ir taip pat dar balandį laukiame patvirtinimo dėl 1,5 mln. dozių“, - pridūrė premjeras.
Anot M. Morawieckio, Lenkijoje panaudotų vakcinos nuo koronaviruso dozių skaičius ketvirtadienį pasiekė 7 mln. Pirmąja preparato doze paskiepyta daugiau kaip 4,9 mln. šalies gyventojų, abiem dozėmis – beveik 2,1 mln. žmonių. Šalutinis poveikis pasireiškė 5 695 paskiepytiesiems.

„Iki balandžio pabaigos bus paskiepyti visi vyresni kaip 60 metų amžiaus žmonės, pareiškę tokį norą“, - sakė premjeras. „Mes matome, kad kova su virusu yra efektyvi“, - teigė jis.

Pasak Lenkijos premjero kanceliarijos vadovo Michało Dworczyko, atsakingo už nacionalinę vakcinacijos programą, iki antrojo ketvirčio pabaigos bus paskiepyta 20 mln. lenkų. Visi norintys gaus bent pirmąją dozę iki rugpjūčio pabaigos. M. Dworczykas išsakė viltį, kad jau vasarą bus galima pradėti masinę gyventojų vakcinaciją, kad skiepai bus prieinami visiems, o ne pagal eilę, kuri dabar nustatoma priklausomai nuo amžiaus ar profesijos.

Vakcinacijos procesas Lenkijoje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 27 d. Per tris mėnesius šalis gavo daugiau kaip 8,9 mln. „Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų dozių. Balandį laukiama pirmosios „Johnson & Johnson“ preparato siuntos.