Bažnyčios vadovai ir vyriausybė išreiškė pasipiktinimą pasirodžius įrašams iš sausakimšos bažnyčios, kur vos keli iš Šv. Eugenijaus ir Šv. Cecilijos bažnyčioje susirinkusių daugiausia pagyvenusio amžiaus tikinčiųjų dėvėjo apsaugines kaukes.

Laikraštis „Le Parisien“ paskelbė vaizdo įrašą iš šeštadienį laikytų mišių, kuriose dalyvavo daugybė parapijiečių. Dauguma jų buvo be kaukių, o kunigai dalino šv. Komuniją tiesiai tikintiesiems į burnas.

Pranešime sakoma, kad apeigos truko keturias valandas.

Paryžiaus prokurorai netrukus pradėjo tyrimą dėl sąmoningo pavojaus kitų asmenų gyvybėms sukėlimo.

Pasak prokurorų, abu vyrai taip pat yra apklausiami dėl kaltinimų, esą jie nedėvėjo kaukių ir buvo subūrę didesnę nei šešių asmenų grupę, nesilaikydami reikalavimų užtikrinti fizinį atstumą tarp žmonių.

Vidaus reikalų ministro pavaduotoja Marlene Schiappa šią savaitę sąlygas, kuriomis vyko apeigos, pavadino „nepriimtinomis“. Tuo metu Paryžiaus vyskupijos atstovė Karine Dalle pareiškė, kad buvo „priblokšta“ fizinio atstumo nesilaikymo ir „tokio nepagarbaus elgesio“ per apeigas.

Pagal galiojančią tvarką kaukės yra privalomos visiems vyresniems nei 11 metų tikintiesiems. Per pamaldas tarp asmenų turi būti paliktos mažiausiai dvi laisvos sėdimos vietos, užimant kas antrą suolų eilę.

Savo ruožtu Paryžiaus arkivyskupas trečiadienį pareiškė, kad bažnyčia pradėjo vidinę procedūrą dėl bažnyčios kunigo poelgio, dėl kurio jis gali sulaukti sankcijų.