Ministras pabrėžė, kad pirmiausiai reikia sulaukti vakcinos registracijos ES. „Kad tai būtų padaryta, Rusija turi pateikti duomenis“, - sakė jis.

Antras klausimas tada, anot J. Spahno, bus vakcinos užsakymas. Europos Komisija pareiškė, kad nesudarinės sutarčių dėl „Sputnik V“, kaip su kitomis vakcinų gamintojomis, pavyzdžiui „Biontech“/“Pfizer“. „Tada aš ir ES sveikatos ministrų taryboje sakiau, kad mes vesime dvišales derybas su Rusija ir pirmiausiai dėl to – kada apskritai ir kokie kiekiai galėtų būti gauti“, - kalbėjo J. Spahnas.

Anot jo, atsižvelgiant į situaciją, svarbu, kad siuntos pasiektų Vokietiją „per ateinančius du-keturis, penkis mėnesius – nes priešingu atveju mes ir taip turėsime daugiau nei pakankamai vakcinos“. Todėl iš Rusijos tikimasi tvirtų pažadų, „kada ir kokie kiekiai po registracijos galėtų pasiekti ir Vokietiją“.

Vokietijos Nuolatinės skiepų komisijos (STIKO) pirmininkas Thomas Mertensas ZDF laidai „Morgenmagazin“ sakė, kad publikuoti duomenys apie „Sputnik V“ vakciną „atrodo labai gerai“. Tačiau jis pridūrė nežinąs, kokios papildomos informacijos turi Europos vaistų agentūra (EVA). „Jei vakcina bus patikrinta ir registruota, aš asmeniškai prieš ją nieko neturėčiau“, - pabrėžė ekspertas.