Diplomatai, ištikimi Mianmaro kariškių valdžiai, trečiadienį užgrobė kontrolę ambasadoje ir nebeįsileidžia ambasadoriaus Kyaw Zwaro Minno, kai šis pareikalavo paleisti suimtą civilinę lyderę Aung San Suu Kyi.

Ambasadorius sakė, kad po „savotiško perversmo“ dabar atstovybę kontroliuoja gynybos atašė.

Mianmare vasario 1-ąją kariškiams užgrobus valdžią, šalyje kiekvieną dieną vyksta demokratijos šalininkų protestai, sulaukę ginkluotųjų pajėgų brutalaus atsako, nusinešusio beveik 600 žmonių gyvybių, rodo vienos vietos stebėsenos grupės duomenys.

Po perversmo keletas aukšto rango diplomatų pasitraukė iš pareigų, įskaitant Mianmaro ambasadorių prie Jungtinių Tautų.

Chunta praeitą mėnesį atšaukė Kyaw Zwarą Minną, kai šis paskelbė pareiškimą, raginantį kariškius paleisti Aung San Suu Kyi ir nuverstą civilį prezidentą Winą Myintą.

Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas savo tviterio žinute išreiškė palaikymą ambasadoriui.

„Smerkiame vakarykščius chuliganiškus Mianmaro karinio režimo veiksmus Londone ir atiduodame pagarbą Kyaw Zwarui Minnui už jo drąsą“, – rašė D. Raabas.

„JK toliau ragina baigti perversmą ir pasibaisėtiną smurtą, taip pat skubiai atkurti demokratiją“, – pridūrė jis.

Trečiadienį vakare protestuotojai susirinko prie ambasados kartu su nuverstu ambasadoriumi. Kyaw Zwaras Minnas laikraščiui „The Daily Telegraph“ pasakojo, kad „kai išėjau iš ambasados, jie įsiveržė į ambasadą ir ją užėmė“.

„Jie pareiškė gavę nurodymus iš sostinės, taigi, jie manęs nebeįsileis“, – pridūrė diplomatas ir paragino Jungtinės Karalystės vyriausybę įsikišti.

Paklaustas, kas užėmė atstovybę, ambasadorius atsakė: „Gynybos atašė – jie okupavo mano ambasadą.“

Kaip rašo dienraštis „The Times“, ambasadorius sakė, kad gynybos atašė siekia paskirti savo buvusį pavaduotoją reikalų patikėtiniu.

Naujienų agentūra AFP kol kas negavo jokio atsakymo iš Mianmaro karinės valdžios į prašymą pakomentuoti padėtį.