Irano delegacija antradienį susitiko su likusių susitarimo šalių atstovais, kad aptartų, kaip sugrąžinti į jį Vašingtoną ir užbaigti alinančias JAV sankcijas bei Irano taikomas atsakomąsias priemones.

JAV prezidentas Joe Bidenas sako esąs pasirengęs atšaukti savo pirmtako Donaldo Trumpo sprendimą išvesti Jungtines Valstijas iš Irano branduolinės sutarties ir įvesti vienašališkas sankcijas Teheranui.

Tačiau išlieka nesutarimų dėl praktinio šio žingsnio įgyvendinimo, nes Teheranas per tą laiką yra atsisakęs laikytis kai kurių susitarime numatytų įsipareigojimų.

Jungtinės Valstijose antradienio pasitarime nedalyvavo, Iranui atsisakius susitikti su JAV delegacija, kol Vašingtonas neatšaukė jam taikomų sankcijų.

Europos Sąjunga ėmėsi tarpininko vaidmens, ir visos šalys teigiamai įvertino derybų pradžią.

„Vakar buvo atvertas naujas skyrius“, – sakė H. Rouhani vyriausybės posėdyje trečiadienį.

„Jeigu (Vašingtonas) parodys, kad jis yra sąžiningas ir nuoširdus, tai yra viskas, ko mes prašome... Manau, netrukus mes galėsime derėtis, jeigu būtina, su kitomis susitarimo šalimis“.

Derybos Vienoje bus atnaujintos penktadienį, sakė vienas gerai informuotas diplomatas.

JAV delegacija turėtų rinktis kitame viešbutyje, o ES derybininkai atliks tarpininkų vaidmenį.

Tuo metu dvi grupės ekspertų, dirbančios sankcijų panaikinimo ir branduoliniais klausimais, siekia „nustatyti konkrečias priemones, kurių turės imtis Vašingtonas ir Teheranas“ susitarimui atnaujinti, sakė Rusijos pasiuntinys Michailas Uljanovas.

Vašingtonas taip pat teigiamai įvertino dialogo atnaujinimą.

„Mes tikrai tai laikome konstruktyviu ir, žinoma, sveikintinu žingsniu“, – sakė Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as.