Abiejų laivų įgulos mokėsi atakuoti sąlyginio priešo povandeninį laivą arba gintis nuo puolimo, naudodamos ginklus ir hidroakustines priemones, nurodė kariškiai.

Pranešime sakoma, kad vienas iš laivų – „Petropavlovsk-Kamčiatskij“ – stengėsi surasti „priešą“, kurio vaidmenį atliko povandeninis laivas „Volchov“.

„Petropavlovsk-Kamčiatskij“ slapta įplaukė į mokymų zoną, užėmė šaudymui patogią poziciją ir torpeda sąlygiškai atakavo „priešo“ povandeninį laivą. Pakui, stengdamasis išvengti atsakomosios atakos, povandeninis kreiseris atliko manevravimą po salvės. DEPL „Volchov“ manevruodamas irgi išvengė „torpedos“ bei atliko sąlyginę atsakomąją ataką prieš povandeninį laivą“, – nurodė Baltijos laivynas.

Rusija pranešė, kad abu šie povandeniniai laivai dalyvauja pratybose Baltijos jūroje ir vėliau bus pasiųsti į savo nuolatines bazes Ramiojo vandenyno uostuose.

„Petropavlovsk-Kamčiatsk“ karinėms jūrų pajėgoms buvo perduotas 2019 metų lapkritį, o „Volchov“ – 2020 metų spalį.

Kovo 26-ąją Sankt Peterburge buvo nuleista dar vienas to paties tipo DEPL „Magadan“. Jis turėtų būti priimtas į ginkluotę lapkričio mėnesį.

Šio tipo povandeniniai laivai apginkluoti sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“.