Paklausta naujienų agentūros AFP, farmacijos milžinė teigė, kad viena vakcinos dozių partija, gaminama Baltimorėje esančioje „Emergent BioSolutions“ gamykloje, „neatitiko kokybės standartų“. Tiesa, bendrovė nepatvirtino tikslaus sugadintos vakcinos partijos numerio.

„Johnson & Johnson“ taip pat pabrėžė, kad sugadintų dozių partija „nepasiekė užpildymo ir gamybos proceso pabaigos etapų“.

„Kokybė ir saugumas bus mūsų pagrindiniai prioritetai“, – sakoma „Johnson & Johnson“ pranešime.

JAV Maisto ir vaistų administracija teigė žinanti apie šią situaciją, tačiau jos atstovai atsisakė pateikti komentarų.

„Johnson & Johnson“ savo ruožtu teigė nusiųsianti daugiau ekspertų į šią gamyklą, kurie „prižiūrės, valdys ir palaikys „Johnson & Johnson“ COVID-19 vakcinos gamybą“, o tai esą leis balandį užsakovams pristatyti papildomus 24 mln. vakcinos dozių.

„Ir toliau tikimės, kad iki 2021 m. pabaigos pristatysime daugiau nei 1 mlrd. COVID-19 vakcinos dozių“, – teigia „Johnson & Johnson“.

Pirmadienį pranešta, kad bendrovė „Johnson & Johnson“ nuo balandžio 19-osios pradėsianti tiekti Europai savo sukurtą vakciną nuo koronavirusinės infekcijos, suleidžiamą viena doze.

Šis žingsnis turėtų paspartinti Senajame žemyne stringančias gyventojų skiepijimo pastangas.

„Johnson & Johnson“ vakciną Europos vaistų agentūra EVA patvirtino kovo viduryje. Anksčiau buvo suteiktas leidimas Europos Sąjungoje platinti vakcinas nuo COVID-19, sukurtas bendrovių „Pfizer/BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“.

Europos Sąjunga yra pateikusi „Johnson & Johnson“ užsakymą įsigyti 200 mln. vakcinos dozių su galimybe nusipirkti dar 200 mln. dozių.

Šis preparatas yra ne vien pirmasis, kurio pakanka vienos dozės, bet ir gali būti laikomas paprastesnėmis sąlygomis.

EVA suteikė leidimą platinti šį preparatą, nurodžiusi, kad per klinikinius tyrimus, kuriuose dalyvavo savanoriai JAV, Pietų Afrikoje ir Pietų Amerikos šalyse, buvo nustatyta, kad „Johnson & Johnson“ vakcina apsaugo nuo koronavirusinės infekcijos 67 proc. veiksmingumu.

Kelios Europos šalys pastarosiomis dienomis vėl sugriežtino karantino priemones, mėgindamos pažaboti didėjantį sergamumą COVID-19, nes skiepijimo kampanijų tempas jose buvo lėtesnis negu kai kuriose kitose valstybėse, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose arba Jungtinėje Karalystėje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (199)