„Iš įvykio vietoje rastų ginklų šeši buvo oficialiai registruoti“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Nacionalinės gvardijos atstovas Valerijus Gribakinas.

Pasak jo, V. Bardanovas 1976 metais buvo teistas, bet šiuo metu jo teistumas jau nebegalioja. 2002 metais jo atžvilgiu buvo iškelta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo, bet ji buvo nutraukta.

„Pagrindo atsisakyti išduoti jam leidimus ginklams nebuvo“, – sakė V. Gribakinas.

Jis taip pat paneigė ankstesnius žiniasklaidos pranešimus, kad šis vyras buvo kelių saugos bendrovių steigėjas.

„Tokių leidimų jam nebuvo išduota“, – sakė Nacionalinės gvardijos atstovas.

Antradienį ryte Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pareigūnai atvyko į V. Bardanovo namus Veškų gyvenvietėje netoli Mytiščių, tarnyboms gavus informacijos, kad vyras turi neteisėtai laikomų ginklų. Kilus ginčui 61 metų namo savininkas pradėjo šaudyti į pareigūnus iš automatinių ginklų ir susprogdino dvi granatas. Per apsiaustį, užtrukusią kelias valandas, name užsibarikadavęs vyras pašovė į koją vieną specialiųjų pajėgų narį, bet pareigūno gyvybei pavojus negresia, sakė informuoti šaltiniai.

Galiausiai saugumo pajėgos apšaudė namą iš raketinių granatsvaidžių, ir pastatas užsidegė. Užgesinus gaisrą viduje buvo rastas įtariamojo kūnas.