Vėžliukai, kurie buvo ne vyresni kaip trijų mėnesių amžiaus, per sekmadienį įvykdytą planinį tikrinimą Baltros saloje buvo rastos į Gvajakilio miestą Ekvadoro žemyninėje dalyje išsiųstame bagaže, informavo pareigūnai.

Jaunikliai buvo suvynioti į plastiką, o 10 iš jų nugaišo prieš atidarant lagaminą.

Vėliau nugaišo – galimai dėl nuovargio – dar penki vėžliukai, pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija.

Sulaikytam policininkui bus pareikšti kaltinimai dėl nusikaltimų laukinei gamtai ir gresia trejų metų laisvės atėmimo bausmė, tviteryje paskelbė Ekvadoro prokuratūra.

Galapagų salos, esančios maždaug už 1 000 km nuo Ekvadoro krantų, yra saugoma laukinės gamtos teritorija, kur gyvena unikalios floros ir faunos rūšys.

Galapagai yra vieta, įkvėpusi Charleso Darwino, stebėjusio paukščius ir vėžlius skirtingose salose, natūralios atrankos teoriją.

Aptikti ropliai – didžiausi vėžliai pasaulyje – yra šių vulkaninių salų pagrindiniai traukos objektai ir laikomi nykstančia rūšimi.

Aplinkos ministerijos duomenimis, gyvi likę vėžliukai buvo nugabenti į veisimo centrą kaimyninėje Santa Kruso saloje.

„Veterinarinis patikrinimas rodo, kad jų sveikatos būklė nėra gera“, – priduriama jame.

Aplinkos ministras Marcelo Mata sekmadienį tviteryje pasmerkė „šiuos nusikaltimus prieš ekvadoriečių laukinę fauną ir gamtos paveldą“.

Pasak Galapagų gamtos apsaugos fondo, Galapagų vėžlys į salas atvyko iš žemyninės Pietų Amerikos dalies maždaug prieš 2–3 mln. metų ir išsiskirstė į 14 rūšių įvairiose salose.

2012 metais nugaišus paskutiniam Pintos salos vėžliui, šiandien, kaip manoma, teliko 12 rūšių, išsibarsčiusių po 10 salų, nurodoma fondo svetainėje.

Šie maždaug 1,5–1,8 m ilgio lėtai besiveisiantys padarai gali gyventi daugiau nei 100 metų.