„Mes atkreipėme dėmesį į JAV valstybės sekretoriaus Blinkeno pareiškimus... Mūsų pozicija dėl projekto išlieka nepakitusi“, – žurnalistams Berlyne sakė Andrea Sasse (Andrea Zasė).

Jos žodžiais, Vokietijos atstovai „derasi su savo kolegomis amerikiečiais“, ir kol kas negali pranešti apie tai nieko naujo.

Kaip jau buvo skelbta, praėjusią savaitę Briuselyje per susitikimą su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu (Heiku Masu) A. Blinkenas perspėjo, jog Vašingtonas gali išplėsti sankcijas, susijusias su „Nord Stream 2“, jei matys bandymus projektą užbaigti ar vamzdyną sertifikuoti.

Po šio susitikimo A. Blinkenas žiniasklaidai sakė manantis, kad buvo svarbu asmeniškai apie tai pranešti Vokietijos URM vadovui, kad nekiltų nesusipratimų.

Sekmadienį A. Blinkenas pakartojo, jog, Vašingtono vertinimu, „Nord Stream 2“ yra „bloga idėja“, o JAV ir toliau taikys sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statyboje, kurį Vokietija, kitaip nei Jungtinės Valstijos ir nemažai Europos valstybių, laiko ekonominiu projektu ir jį remia.