Kaip rašė A. Navalnas, papeikimus paskelbia už discipliną atsakinga septynių asmenų komisija.

„Kai jie man reiškia papeikimus, sėdėdami po V. Putino portretu, prisimenu, kaip mokyklos laikais būdavau peikiamas pedagogų tarybos posėdžiuose. Viskas labai panašu“, – teigia A. Navalnas.

„Jau po dviejų papeikimų gali būti išsiųstas į bausmės atlikimo izoliatorių, o tai nėra malonu, nes sąlygos jame prilygsta kankinimams“, – teigia A. Navalnas.

Remiantis A. Navalno žodžiais, už discipliną atsakinga komisija turėtų įvertinti dar maždaug 20 pranešimų. Viename iš jų, esą, nurodoma, kad A. Navalnas atsisakė žiūrėti vaizdo paskaitą ir pavadino ją idiotiška, o kitame informuojama apie tai, kad per susitikimą su advokatais A. Navalnas vilkėjo trikotažinius marškinėlius ilgomis rankovėmis.

„Laukiu papeikimo, suformuluoto taip: „Plačiai šypsojosi, nors pagal grafiką turėjo sielvartauti“, – užbaigė įrašą A. Navalnas.

A. Navalnas yra kalinamas kolonijoje netoli Pokrovo miesto, Vladimiro srityje.

Praėjusią savaitę jo advokatai pranešė apie prastėjančią jo sveikatą. Pasak jų, opozicionierius skundėsi dėl nugaros skausmų ir tirpstančių kojų.

Federalinė bausmių vykdymo tarnyba (FSIN) ketvirtadienį paskelbė, kad A. Navalną apžiūrėję gydytojai įvertino, kad jam viskas gerai.

Europos Sąjunga penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl A. Navalno sveikatos būklės ir vėl paragino jį nedelsiant paleisti.

„Nerimą keliantys pranešimai rodo, kad pablogėjo Aleksejaus Navalno sveikata pataisos kolonijoje. Rusijos valdžia turėtų suteikti Navalnui galimybę naudotis medicinine priežiūra ir leisti jo advokatams aplankyti jį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ES diplomatijos vadovo Josepo Borrellio atstovė Nabila Massrali.

Ji pridūrė, kad „ES teberagina nedelsiant ir besąlygiškai paleisti jį ir atlikti išsamų tyrimą dėl apnuodijimo“.

Pernai rugpjūtį iškiliausią Kremliaus kritiką bandyta nunuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Po apnuodijimo jis komos būklės buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti.

Sausį sugrįžęs į Rusiją, 44 metų A. Navalnas buvo iškart sulaikytas ir jau kitą mėnesį nuteistas kalėti už tai, kad pažeidė 2014-aisiais byloje dėl sukčiavimo ir lėšų pasisavinimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai gydėsi užsienyje.

Jo sulaikymas išprovokavo didžiulius protestus, o įkalinimas vasario mėnesį dėl kaltinimų lėšų pasisavinimu sukėlė Rusijos ir užsienio žmogaus teisių grupių pasipiktinimą ir sulaukė Vakarų vyriausybių pasmerkimo.

Praėjusią savaitę A. Navalno bendražygiai pradėjo jo išlaisvinimo kampaniją ir paskelbė apie planus surengti „didžiausius protestus šiuolaikinėje Rusijoje“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (221)