Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja paprastai raketų bandymų imasi tam, kad sukeltų įtampą bandydama siekti savo tikslų.

Ketvirtadienį Šiaurės Korėja paleido dvi raketas iš savo Rytų pakrantės į Japonijos jūrą, kuri Korėjoje vadinama Rytų jūra.

Japonijos premjeras Yoshihide Suga paskelbė, kad Šiaurės Korėja išbandė dvi balistines raketas, nors Jungtinių Tautų Saugumo Taryba šiai valstybei uždraudė kurti tokius ginklus.

Po raketų paleidimo J. Bidenas pareiškė, kad buvo pažeista Jungtinių Tautų rezoliucija. Jis patarė Šiaurės Korėjai nebevykdyti karinių ginklų bandymų, perspėdamas, kad Šiaurės Korėjai ir toliau eskaluojant situaciją, bus imtasi atsako.

Tuo metu Šiaurės Korėjos maršalas Ri Pyong Cholis, atsakingas už šalies raketų programą, teigė, kad tokiais pareiškimais JAV prezidentas pademonstravo savo „giliai įsišaknijusį priešiškumą“ Šiaurės Korėjai ir pasikėsino į šalies teisę į savigyną.

Jis pridūrė, kad Šiaurės Korėja pasiryžusi didinti savo karinę galią, jeigu JAV nesiliaus daryti neapgalvotų pastabų.

Šiuo metu Vašingtonas baigia peržiūrėti savo politiką Šiaurės. Korėjos atžvilgiu. Manoma, kad JAV laikysis tvirtos pozicijos dėl branduolinio nusiginklavimo, sankcijų ir žmogaus teisių.

Seulo „Ewha“ universiteto profesorius Leifas Ericas Easley mano, kad maršalo Ri Pyong Cholio pareiškimas yra grasinimas, kad Šiaurės Korėja gali surengti daugiau raketų bandymų, taip atsakydama į JAV politikos peržiūrą šios šalies atžvilgiu.

Anot jo, Pchenjanas įgyvendina iš anksto suplanuotą strategiją didinti karinius pajėgumus ir kelti įtampą.

Tuo metu Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nariai iš Europos prašo sušaukti skubų susitikimą ir aptarti Šiaurės Korėjos raketų bandymo klausimą.