Pasak talibų atstovo, visi taktiniai klausimai, susiję su JAV ir jų sąjungininkų kariuomenės išvedimu iš Afganistano, buvo sureguliuoti Dohos sutartyje, todėl Jungtinės Valstijos neturi priežasčių likti Afganistane po joje numatytos datos – gegužės 1 d. Jis paragino JAV laikytis susitarimų ir išnaudoti istorinę galimybę užtikrinti taiką Afganistane.

Talibano atstovas pareiškė, jog atsakomybė už galimą smurtą Afganistane neįvykdžius sutarties sąlygų teks tiems, kurie jas pažeidė.

Talibano pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai ketvirtadienį JAV prezidentas Joe Bidenas informavo, kad Amerikos administracijai bus sudėtinga išvesti savo kariuomenę iš Afganistano iki gegužės 1 d.

Praėjusių metų vasario 29 d. Kataro sostinėje Dohoje buvo pasirašyta JAV ir Talibano taikos sutartis. Šiame dokumente Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai įsipareigojo per 14 mėnesių išvesti visą kariuomenę iš Afganistano. Talibai savo ruožtu garantavo, kad nenaudos Afganistano teritorijos veiksmams, keliantiems grėsmę JAV ir jų sąjungininkų saugumui.

Po to prasidėję talibų susitikimai su Afganistano vyriausybės atstovais kol kas nedavė rezultatų ir atsidūrė aklavietėje.