JAV Valstybės departamento politinių ir karinių reikalų biuras nurodė, kad susitarime įtvirtinta „derybomis pasiekta“ padidinta P. Korėjos išlaidų dalis, bet nepateikė tikslesnių detalių. Savo tviterio paskyroje biuras rašė, jog šis susitarimas, jei bus patvirtintas, galutinai įtvirtintų JAV ir Pietų Korėjos bendradarbiavimą kaip pagrindinį Šiaurės rytų Azijos taikos, saugumo ir klestėjimo garantą.

Šios derybos buvo nutrukusios Donaldo Trumpo prezidentavimo metu, kuomet jo administracija reikalavo, kad Pietų Korėja mokėtų penkis kartus didesnę sumą. Valstybės departamentas pareiškime pažymėjo, kad Pietų Korėjos mokesčio dalies padidėjimas yra reikšmingas.

JAV Pietų Korėjoje laiko apie 28 tūkst. karių.

Dienraštis „The Wall Street Journal“ pirmasis paskelbė apie šį susitarimą ir nurodė, kad jis galios iki 2025 metų.

Savo pareiškime Valstybės departamentas rašo: „Amerikos aljansai su kitomis šalimis yra milžiniškas mūsų galios šaltinis. Šis susitarimas atspindi [JAV prezidento Joe] Bideno ir [viceprezidentės Kamalos] Harris įsipareigojimą atgaivinti ir modernizuoti mūsų demokratiškas sąjungas visame pasaulyje, kad įtvirtintume mūsų bendrą saugumą ir gerovę.“