Pasak pareigūnų, ši demonstracija buvo nelegali, surengta be leidimo. Tai buvo pirmas reikšmingas protestas prieš Švedijoje galiojančias kovos su pandemija priemones.

Sostinės policija savo interneto svetainėje nurodė nusprendusi nutraukti susibūrimą, kai jo dalyvių skaičius viršijo karantino metu leistiną dalyvių skaičių.

Švedų žiniasklaidos paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti nemaža žmonių be kaukių grupė miesto Piliečių aikštėje (Medborgarplatsen) netoli senamiesčio. Žiniasklaidos apskaičiavimu, dalyvių buvo 300–500.

Bulvariniai leidiniai „Aftonbladet“ ir „Expressen“ pranešė, kad demonstracija buvo išvaikyta daugiausia taikiomis priemonėmis, bet šeši policininkai buvo sužeisti kilus peštynėms tarp pareigūnų ir kai kurių išeiti nenorėjusių protestuotojų.

„Aftonbladet“ rašė, kad mitingą organizavo grupė „Freedom Sweden“, mananti, kad dėl pandemijos įvestomis taisyklėmis ribojama žmonių laisvė.

Pandemijos pradžioje Švedija, ne taip kaip dauguma kitų Europos valstybių, nusprendė iš esmės neuždaryti visuomenės ir taikyti labai mažai suvaržymų, bet pastaraisiais mėnesiais vyriausybė užėmė gerokai griežtesnę poziciją.

Švedijoje nuo COVID-19 mirė per 13 tūkst. žmonių – daug daugiau nei kaimyninėse Danijoje, Norvegijoje ir Suomijoje.